Spis treści:

  1. Z jakiej skóry powinny być wykonane męskie rękawiczki?
  2. Jak łączyć męskie rękawiczki z innymi elementami garderoby?

Umiejętnie dobrane i starannie wykonane mogą stanowić szykowny dodatek do każdej męskiej stylizacji, tuż obok czapki oraz szalika. Wielu mężczyzn rezygnuje z noszenia rękawiczek, woląc przechodzić chłodniejszy okres z rękami w kieszeniach. Tymczasem nie jest to komfortowe ani zdrowe, a przesuszona i spierzchnięta skóra dłoni nie prezentuje się estetycznie. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest założenie eleganckich skórzanych rękawiczek. W poniższym wpisie podpowiemy, jak je prawidłowo nosić, aby nie popełnić modowego faux-pas.

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny/granatowy)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (brązowy)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny/zielony)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/granatowy)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoSMART eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/szary)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

129,00 

Z jakiej skóry powinny być wykonane męskie rękawiczki?

Być może niechęć mężczyzn do rękawiczek wynika z tego, że większość dostępnych na rynku modeli pięknie prezentuje na wystawach, ale w noszeniu nie jest zbyt komfortowa. Jednym z powodów jest kiepska jakość materiałów, na skutek czego rękawice nie tylko nie są wygodne, ale także szybko tracą swoją użyteczność. Dlatego chcąc mieć pewność, że w naszej garderobie znajdą się solidne rękawiczki męskie, warto postawić na te wykonane ze skóry. Tutaj zatrzymajmy się na chwilę i sprawdźmy, z jakiego surowca powinien zostać uszyty ten dodatek, aby mógł stanowić szykowne dopełnienie do każdego stroju.

Mężczyzna w rękawiczkach opierający dłoń o kierownicę samochodu.

Zimowe rękawiczki męskie mogą zostać wykonane z różnych rodzajów skór, ale trzeba wiedzieć, że nie każdy sprawdzi tak samo dobrze. Ważne jest, aby ten element garderoby był nie tylko wytrzymały, ale także odpowiednio miękki i elastyczny, gdyż tylko wtedy będzie komfortowy w noszeniu. Świetnym materiałem na rękawice okazuje się skóra jagnięca, która jest ciepła i przyjemna w dotyku, a co więcej, można jej nadać elegancki połysk. Z takiego surowca zostały wykonane oferowane przez sklep internetowy napo gloves samochodowe męskie rękawiczki napoDRIVE czy napoSPORT, umożliwiające obsługę ekranów dotykowych. Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepszym wyborem będą rękawice czarne lub brązowe. Dlaczego? Ponieważ najciemniejsze barwy najlepiej wydobywają połysk skóry jagnięcej.

Na rynku można też zetknąć się z rękawiczkami wykonanymi ze skóry koźlęcej, jednak jest ona nieco mniej delikatna w dotyku. Przez to wykonane z niej produkty są mniej eleganckie i raczej nie sprawdzą się jako dodatki do formalnych stylizacji. Spośród rzadziej spotkanych skór wykorzystywanych do produkcji rękawic można wymienić skórę:

  • jelenią, zapewniającą dobrą izolację termiczną,
  • świńską, wykorzystywaną między innymi do wzmacniania rękawic,
  • z łosia, która cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim w krajach skandynawskich,
  • z renifera, rzadko spotykaną i osiągającą wysoką cenę.

Mężczyzna w rękawiczkach skózanych siedzący na boisku opiera się o piłkę do koszykówki.

Jak łączyć męskie rękawiczki z innymi elementami garderoby?

Zdaniem stylistów najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest noszenie rękawiczek w kolorze butów, paska od zegarka czy paska od spodni. Dobre efekty daje też zestawienie tego dodatku z barwą czapki lub szalika. Najprościej gustowną stylizację stworzymy, łącząc skórzane męskie rękawiczki z płaszczem. Do czarnego stroju odpowiednie będą modele praktycznie w każdym kolorze. Z kolei do brązowego czy ciemnobeżowego okrycia najlepiej dopasować rękawice czarne lub brązowe – inne kolory nie wchodzą w grę, gdyż nie będą prezentować się za dobrze.

Chcąc prawidłowo nosić rękawiczki, wystarczy pamiętać o trzech poniższych wskazówkach:

  • im męskie rękawiczki bardziej minimalistyczne, tym lepiej będą pasować do formalnych zestawień – wszelkiego rodzaju zdobienia, ściegi czy inne elementy wykończenia nadają sportowego charakteru,
  • idealne rękawice powinny zostać wykonane z naturalnych materiałów – idealny stosunek ceny do jakości zapewnia skóra jagnięca,
  • najbardziej uniwersalne są skórzane rękawiczki – poza tym, że nie wychodzą z mody, można je nosić z wieloma elementami garderoby.

Podsumowanie

Skóra dłoni, zwłaszcza w okresie zimowym, jest narażona na działanie wielu niesprzyjających czynników takich jak wiatr czy mróz. Dlatego w tym czasie warto zakładać ocieplane rękawiczki, które ochronią ręce przed uszkodzeniami, a przy tym będą stanowić idealne dopełnienie kurtki czy płaszcza. Wiosną i jesienią można natomiast sięgnąć po modele bez ocieplenia, dopasowując je kolorystycznie do reszty stroju.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00