Umiejętnie dobrane i starannie wykonane mogą stanowić szykowny dodatek do każdej męskiej stylizacji, tuż obok czapki oraz szalika. Wielu mężczyzn rezygnuje z noszenia rękawiczek, woląc przechodzić chłodniejszy okres z rękami w kieszeniach. Tymczasem nie jest to komfortowe ani zdrowe, a przesuszona i spierzchnięta skóra dłoni nie prezentuje się estetycznie. Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest założenie eleganckich skórzanych rękawiczek. W poniższym wpisie podpowiemy, jak je prawidłowo nosić, aby nie popełnić modowego faux-pas.

Rękawiczki męskie

napoCAMO (czarny/zielony)

219.00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/bordowy)

209.00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

219.00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (brązowy)

219.00 
249.00 

Rękawiczki męskie

napoTECH (czarny)

79.00 

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

99.00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

179.00 

Z jakiej skóry powinny być wykonane męskie rękawiczki?

Być może niechęć mężczyzn do rękawiczek wynika z tego, że większość dostępnych na rynku modeli pięknie prezentuje na wystawach, ale w noszeniu nie jest zbyt komfortowa. Jednym z powodów jest kiepska jakość materiałów, na skutek czego rękawice nie tylko nie są wygodne, ale także szybko tracą swoją użyteczność. Dlatego chcąc mieć pewność, że w naszej garderobie znajdą się solidne rękawiczki męskie, warto postawić na te wykonane ze skóry. Tutaj zatrzymajmy się na chwilę i sprawdźmy, z jakiego surowca powinien zostać uszyty ten dodatek, aby mógł stanowić szykowne dopełnienie do każdego stroju.

Mężczyzna w rękawiczkach opierający dłoń o kierownicę samochodu.

Zimowe rękawiczki męskie mogą zostać wykonane z różnych rodzajów skór, ale trzeba wiedzieć, że nie każdy sprawdzi tak samo dobrze. Ważne jest, aby ten element garderoby był nie tylko wytrzymały, ale także odpowiednio miękki i elastyczny, gdyż tylko wtedy będzie komfortowy w noszeniu. Świetnym materiałem na rękawice okazuje się skóra jagnięca, która jest ciepła i przyjemna w dotyku, a co więcej, można jej nadać elegancki połysk. Z takiego surowca zostały wykonane oferowane przez sklep internetowy napo gloves samochodowe męskie rękawiczki napoDRIVE czy napoSPORT, umożliwiające obsługę ekranów dotykowych. Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepszym wyborem będą rękawice czarne lub brązowe. Dlaczego? Ponieważ najciemniejsze barwy najlepiej wydobywają połysk skóry jagnięcej.

Na rynku można też zetknąć się z rękawiczkami wykonanymi ze skóry koźlęcej, jednak jest ona nieco mniej delikatna w dotyku. Przez to wykonane z niej produkty są mniej eleganckie i raczej nie sprawdzą się jako dodatki do formalnych stylizacji. Spośród rzadziej spotkanych skór wykorzystywanych do produkcji rękawic można wymienić skórę:

  • jelenią, zapewniającą dobrą izolację termiczną,
  • świńską, wykorzystywaną między innymi do wzmacniania rękawic,
  • z łosia, która cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim w krajach skandynawskich,
  • z renifera, rzadko spotykaną i osiągającą wysoką cenę.

Mężczyzna w rękawiczkach skózanych siedzący na boisku opiera się o piłkę do koszykówki.

Jak łączyć męskie rękawiczki z innymi elementami garderoby?

Zdaniem stylistów najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest noszenie rękawiczek w kolorze butów, paska od zegarka czy paska od spodni. Dobre efekty daje też zestawienie tego dodatku z barwą czapki lub szalika. Najprościej gustowną stylizację stworzymy, łącząc skórzane męskie rękawiczki z płaszczem. Do czarnego stroju odpowiednie będą modele praktycznie w każdym kolorze. Z kolei do brązowego czy ciemnobeżowego okrycia najlepiej dopasować rękawice czarne lub brązowe – inne kolory nie wchodzą w grę, gdyż nie będą prezentować się za dobrze.

Chcąc prawidłowo nosić rękawiczki, wystarczy pamiętać o trzech poniższych wskazówkach:

  • im męskie rękawiczki bardziej minimalistyczne, tym lepiej będą pasować do formalnych zestawień – wszelkiego rodzaju zdobienia, ściegi czy inne elementy wykończenia nadają sportowego charakteru,
  • idealne rękawice powinny zostać wykonane z naturalnych materiałów – idealny stosunek ceny do jakości zapewnia skóra jagnięca,
  • najbardziej uniwersalne są skórzane rękawiczki – poza tym, że nie wychodzą z mody, można je nosić z wieloma elementami garderoby.

Podsumowanie

Skóra dłoni, zwłaszcza w okresie zimowym, jest narażona na działanie wielu niesprzyjających czynników takich jak wiatr czy mróz. Dlatego w tym czasie warto zakładać ocieplane rękawiczki, które ochronią ręce przed uszkodzeniami, a przy tym będą stanowić idealne dopełnienie kurtki czy płaszcza. Wiosną i jesienią można natomiast sięgnąć po modele bez ocieplenia, dopasowując je kolorystycznie do reszty stroju.

Rękawiczki damskie

napoFUR (czarny)

219.00 

Rękawiczki damskie

napoSHINE (czarny)

179.00 

Rękawiczki damskie

napoSHINE (czarny/srebrny)

179.00 

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny/czerwony)

199.00 

Rękawiczki męskie

napoCAMO (czarny/zielony)

219.00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/bordowy)

209.00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

219.00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (brązowy)

219.00 

CHANGE SHIPPING COUNTRY

CHANGE SHIPPING COUNTRY