Spis treści:
Rękawiczki skórzane to nie tylko modny element męskiej, jak i damskiej garderoby, ale także bardzo funkcjonalny element galanterii, który zapewnia komfort podczas chociażby jazdy samochodem. Rodzajów materiałów wykorzystywanych do ich produkcji jest wiele, jednak która ze skór sprawdza się najlepiej?
Rękawiczki ze skóry naturalnej charakteryzuje przede wszystkim elegancja, ale także i klasa, które przykuwają wzrok każdego. Co ważne, podkreślają one styl noszącego i stylizację, do której są noszone. W szafie każdego mężczyzny, jak i kobiety, których styl przepełniony jest elegancją i szykiem, powinna znaleźć się choć jedna para skórzanych rękawiczek z naturalnej skóry.
Rodzaje skór
Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup rękawiczek z naturalnej skóry, które, choć nie są najniższej ceny, to są jej warte. Na ostateczny koszt zakupu rękawiczek składa się nie tylko nakład pracy ręcznej, ale także rodzaj wykorzystywanego materiału. Wymagania jakościowe w przypadku doboru skóry do galanterii są niezwykle wysokie, tym samym zyskujemy gwarancję najlepszego produktu. Para idealna powinna być z wytrzymałej skóry, jednak nie za gruba, tak, aby dłoń z łatwością mogła się zginać.
W tym miejscu należy zaznaczyć wartość garbowania skóry – zabieg ten wymaga czasu, a także wykorzystania odpowiednich środków chemicznych, które wzmocnią materiał, jednocześnie nie podrażniając skóry dłoni i zapewnią swobodę ruchu.
Obok najlepszej skóry jagnięcej stoi skóra owcza, która wykazuje cechy podobne do jagnięcej – jedyną różnicą jest fakt, że pochodzi ona ze starszych i większych zwierząt, co wpływa na pogorszone parametry skóry. Skóra owcza, pomimo że jest wytrzymała, to jest jednak bardziej niż jagnięca podatna na uszkodzenia lica, dodatkowo jest ona znacznie mniej elastyczna, a tym samym nie trzyma ona fasonu i gorzej leży na dłoni. Pomimo gorszych parametrów, sprawdza się ona nadal bardzo dobrze i stanowi tańszą alternatywę dla rękawiczek ze skóry jagnięcej.
Współcześnie wiele osób decyduje się także na zakup galanterii ze skóry koźlęcej, której cechą charakterystyczną jest dużą wytrzymałość i znacząca ziarnistość lica, która sprawdza się bardziej w przypadku męskiej galanterii. Jest ona mniej elastyczna i nie gwarantuje, aż takiej wygody, jak skóra jagnięca. Co ważne, ma także mniejsze właściwości termiczne niż skóra jagnięca, tym samym słabiej utrzymuje ciepło.
Do grupy popularnych materiałów skórzanych zaliczyć można także skórę cielęcą, która jest grubsza i sztywniejsza niż pozostałe. Jej wytrzymałość zależy jednak od odpowiedniego wyprawienia, które nierzadko sprawia, że jej cena znacznie wzrasta. Największą wadą skór cielęcych jest mniejsza estetyka lica – posiada ona liczne pręgi i ślady po żyłach – a także niska elastyczność ograniczająca swobodę ruchu.
Ekskluzywne odmiany
Prócz najpopularniejszych rodzajów skór, dostępne na współczesnym rynku są także skóry jelenia, renifera czy pekari. Wykonane z nich rękawiczki zimowe są bardzo elastyczne, cienkie, a przy tym nie tracą swojej trwałości i wytrzymałości oraz zapewniają ciepło. Ze względu na ograniczoną podaż surowców są one jednak bardzo drogie, a także trudne do zdobycia – nie wszystkie sklepy internetowe, ale i stacjonarne podejmują się produkcji rękawiczek z tego typu skór.
Rękawiczki męskie
napoDRIVE (czarny)
Rękawiczki męskie
napoWOOL (czarny)
Rękawiczki sportowe
napoTECH (czarny)
Rękawiczki damskie
napoCLASSIC (czarny)
Rękawiczki męskie
napoSPORT (czarny)
Rękawiczki męskie
napoMODERN (czarny)
Rękawiczki damskie
napoSTUD (czarny)
Rękawiczki męskie
napoMEN (czarny)