Spis treści:

  1. Charakterystyka rękawiczek wełnianych: co warto wiedzieć o rękawicach z wełny
  2. Zalety i wady rękawiczek wełnianych: poznaj je!

Rękawiczki to akcesorium, którego nie może zabraknąć w kompletnej stylizacji jesienno-zimowej. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak dłonie bardzo mocno narażone są na dyskomfort, który wywołany jest niską temperaturą. W najbardziej mroźne poranki i wieczory temperatura w Polsce może przekroczyć kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt stopni na minusie. Takie mrozy i niesprzyjająca zimowa aura wymagają przygotowania odpowiedniej stylizacji, która zapewni komfort cieplny. Ciepła czapka, szalik, zimowa kurtka to podstawowe elementy zimowego ubioru, nie można jednak pomijać rękawiczek, które zadbają o komfort cieplny oraz zapewnią ochronę wrażliwej i delikatnej skóry dłoni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W największe mrozy doskonale sprawdzą się wełniane rękawice, które najlepiej zadbają o komfort cieplny rąk. Zastanawiasz się, dlaczego rękawiczki z wełny będą świetnym wyborem na okres zimowy? Jakie są wady i zalety wełnianych rękawiczek? Już za chwilę odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Charakterystyka rękawiczek wełnianych: co warto wiedzieć o rękawicach z wełny

Zimowe rękawiczki to akcesoria, które powinny charakteryzować się określonymi cechami. I tak od rękawic na zimę oczekujemy, że będą bardzo ciepłe, by zapewniały komfort w najbardziej mroźne dni. Dlatego też w roli zimowych rękawic, które jednocześnie doskonale dopełnią codzienne stylizacje, sprawdzą się modele wykonane z naturalnej skóry i wełny. Takie połączenie sprawia, że okrycie dłoni sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Wełna jest surowcem naturalnym, który otrzymywany jest z runa zwierząt. Najczęściej można zetknąć się z wełną owczą, ale do wyrobu rękawic używana jest także wełna z alpak, królików czy lam. Rękawice z wełny charakteryzują się wyjątkową trwałością, ale także estetyką. Wełna ze względu na swoją trwałość, charakteryzuje się ogromną odpornością na mechacenie się i filcowanie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że zimowe akcesorium z wełny posłuży w niezmienionym stanie przez kilka sezonów.

Rękawiczki damskie

napoFELT (czarny/szary)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (szary)

109,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (szary)

109,00 
249,00 

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny)

239,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (różowy)

109,00 

Zalety i wady rękawiczek wełnianych: poznaj je!

Wełna to materiał, który nie tylko świetnie izoluje przed chłodem, ale również doskonale chroni przed nadmiernym przegrzaniem. Rękawiczki z wełny owczej są bardzo ciepłe, a wykonane ze stuprocentowej wełny, czyli np. runa owiec, zapewniają także skórze odpowiednią cyrkulację powietrza, gwarantując uczucie komfortu niezależnie od panującej aury. Dlatego doskonale sprawdzą się zarówno w roli zimowych rękawiczek damskich, jak i zimowych rękawic męskich. Dodatkową zaletą rękawiczek z wełny jest ich trwałość i wytrzymałość. Niemniej jednak poza wieloma zaletami rękawic z wełny, mają również wady. Wadą rękawiczek z naturalnego runa zwierząt np. owiec jest to, że mogą być one nieco szorstkie i gryzące, a niekiedy mogą wywołać alergie. Niemniej jednak nie ma lepszych rękawiczek na zimę niż te z połączenia naturalnej skóry i wełny. Dlatego, jeśli cenisz sobie wysoką jakość oraz wytrzymałość, postaw na rękawice z wełny.

W ofercie napo gloves znajdziesz bogaty wybór rękawiczek skórzano-wełnianych. W sklepie internetowym znajdziesz zarówno męskie rękawice wełniane, jak i damskie rękawiczki z wełny, krótkie i długie rękawiczki zimowe pokryte wełną w różnorodnej kolorystyce. Możesz postawić na szare lub czarne rękawice albo wybrać kolorowe modele, które ożywią każdą zimową stylizację. Co więcej, wszystkie oferowane w sklepie napo gloves rękawiczki wyposażone są w nowoczesną technologię NAPOTOUCH, która umożliwia korzystanie z urządzeń z dotykowym ekranem bez konieczności zdejmowania okrycia dłoni. Dlatego skórzano-wełniane rękawice świetnie sprawdzą się w roli rękawiczek do smartfona. Decydując się na modele z wełny z funkcją dotykową, zyskasz nie tylko komfort cieplny, ale również praktyczny gadżet, ułatwiający codzienne funkcjonowanie.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00