Spis treści:

  1. Charakterystyka rękawiczek wełnianych: co warto wiedzieć o rękawicach z wełny
  2. Zalety i wady rękawiczek wełnianych: poznaj je!

Rękawiczki to akcesorium, którego nie może zabraknąć w kompletnej stylizacji jesienno-zimowej. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak dłonie bardzo mocno narażone są na dyskomfort, który wywołany jest niską temperaturą. W najbardziej mroźne poranki i wieczory temperatura w Polsce może przekroczyć kilkanaście, a niekiedy nawet kilkadziesiąt stopni na minusie. Takie mrozy i niesprzyjająca zimowa aura wymagają przygotowania odpowiedniej stylizacji, która zapewni komfort cieplny. Ciepła czapka, szalik, zimowa kurtka to podstawowe elementy zimowego ubioru, nie można jednak pomijać rękawiczek, które zadbają o komfort cieplny oraz zapewnią ochronę wrażliwej i delikatnej skóry dłoni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. W największe mrozy doskonale sprawdzą się wełniane rękawice, które najlepiej zadbają o komfort cieplny rąk. Zastanawiasz się, dlaczego rękawiczki z wełny będą świetnym wyborem na okres zimowy? Jakie są wady i zalety wełnianych rękawiczek? Już za chwilę odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Charakterystyka rękawiczek wełnianych: co warto wiedzieć o rękawicach z wełny

Zimowe rękawiczki to akcesoria, które powinny charakteryzować się określonymi cechami. I tak od rękawic na zimę oczekujemy, że będą bardzo ciepłe, by zapewniały komfort w najbardziej mroźne dni. Dlatego też w roli zimowych rękawic, które jednocześnie doskonale dopełnią codzienne stylizacje, sprawdzą się modele wykonane z naturalnej skóry i wełny. Takie połączenie sprawia, że okrycie dłoni sprawdzi się nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Wełna jest surowcem naturalnym, który otrzymywany jest z runa zwierząt. Najczęściej można zetknąć się z wełną owczą, ale do wyrobu rękawic używana jest także wełna z alpak, królików czy lam. Rękawice z wełny charakteryzują się wyjątkową trwałością, ale także estetyką. Wełna ze względu na swoją trwałość, charakteryzuje się ogromną odpornością na mechacenie się i filcowanie. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że zimowe akcesorium z wełny posłuży w niezmienionym stanie przez kilka sezonów.

-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (szary)

65,40 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (czarny)

65,40 
-20%

Rękawiczki męskie

napoBOSS (brązowy)

207,20 
-20%
143,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

90,30 
-20%

Rękawiczki damskie

napoPELLE (czarny)

207,20 
-20%

Rękawiczki damskie

napoROSE (brązowy)

207,20 
-40%

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

143,40 

Zalety i wady rękawiczek wełnianych: poznaj je!

Wełna to materiał, który nie tylko świetnie izoluje przed chłodem, ale również doskonale chroni przed nadmiernym przegrzaniem. Rękawiczki z wełny owczej są bardzo ciepłe, a wykonane ze stuprocentowej wełny, czyli np. runa owiec, zapewniają także skórze odpowiednią cyrkulację powietrza, gwarantując uczucie komfortu niezależnie od panującej aury. Dlatego doskonale sprawdzą się zarówno w roli zimowych rękawiczek damskich, jak i zimowych rękawic męskich. Dodatkową zaletą rękawiczek z wełny jest ich trwałość i wytrzymałość. Niemniej jednak poza wieloma zaletami rękawic z wełny, mają również wady. Wadą rękawiczek z naturalnego runa zwierząt np. owiec jest to, że mogą być one nieco szorstkie i gryzące, a niekiedy mogą wywołać alergie. Niemniej jednak nie ma lepszych rękawiczek na zimę niż te z połączenia naturalnej skóry i wełny. Dlatego, jeśli cenisz sobie wysoką jakość oraz wytrzymałość, postaw na rękawice z wełny.

W ofercie napo gloves znajdziesz bogaty wybór rękawiczek skórzano-wełnianych. W sklepie internetowym znajdziesz zarówno męskie rękawice wełniane, jak i damskie rękawiczki z wełny, krótkie i długie rękawiczki zimowe pokryte wełną w różnorodnej kolorystyce. Możesz postawić na szare lub czarne rękawice albo wybrać kolorowe modele, które ożywią każdą zimową stylizację. Co więcej, wszystkie oferowane w sklepie napo gloves rękawiczki wyposażone są w nowoczesną technologię NAPOTOUCH, która umożliwia korzystanie z urządzeń z dotykowym ekranem bez konieczności zdejmowania okrycia dłoni. Dlatego skórzano-wełniane rękawice świetnie sprawdzą się w roli rękawiczek do smartfona. Decydując się na modele z wełny z funkcją dotykową, zyskasz nie tylko komfort cieplny, ale również praktyczny gadżet, ułatwiający codzienne funkcjonowanie.

-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

191,20 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

65,40 
-40%

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

131,40 
-20%

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

191,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

199,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

207,20 
-20%

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

207,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

90,30