Spis treści:

  1. Materiał rękawiczek
  2. Krój rękawiczek
  3. Ocieplenie rękawiczek

Przed każdą zmianą płaszcza zimowego stajemy przed wyborem związanym z dodatkami. Jak wybrać odpowiedni szal, nakrycie głowy… a przede wszystkim, jak wybrać dobre rękawiczki zimowe? Nie jest to łatwa decyzja, jeśli chcemy, by cała nasza stylizacja była zgodna i harmonijna, a jednocześnie zależy nam na modnym i ponadczasowym wyglądzie. Pamiętajmy, że czasem warto zainwestować więcej w rękawiczki, by te służyły przez kilka sezonów.

Rękawiczki sportowe

napoTECH (granatowy)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki damskie

napoJOLI eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (brązowy)

259,00 

Materiał rękawiczek

Zadanie rękawiczek jest bardzo proste. Mają chronić dłonie przed chłodem, zapewniać komfort oraz wygodę. Podstawą wyboru jest indywidualny gust, szczególnie jeśli chodzi o rękawiczki casualowe. Jeśli wybieramy rękawiczki bardziej formalne, musimy uważnej dobierać rękawiczki i wtedy dobrze jest pomyśleć o tym, jakie mamy przygotowane obuwie czy teczkę na spotkania oficjalne.
Przy wyborze materiału rękawiczek, pamiętajmy o tym, że materiał ma ogromne znaczenie przy wygodzie noszenia. Sztuczne materiały mogą sprawiać, że dłonie będą się pocić, puchnąć, niekiedy także materiały takie uczulają. Warto wybrać więc klasyczne rękawiczki materiałowe lub dobrze wykonane materiały ze skóry.

Rękawiczki skórzane cechują się większą elegancją, są stworzone do zestawów oficjalnych – biznesowych i wieczorowych. Ich kolor należy dopasować w tym przypadku do koloru skórzanych butów oraz paska.

Rękawiczki materiałowe to wybór głównie do stylizacji casualowych. W tym przypadku mamy więcej swobody, ponieważ rękawiczki nie muszą być w tym samym kolorze co nasz płaszcza, czapka czy szalik. Wśród najpopularniejszych rękawiczek materiałowych wyróżniają się rękawiczki wełniane, które zapewniają ciepło. Ciekawym wyborem będzie także tweed – ciepły materiał, który pasuje do marynarek z tego materiału.

Jeśli często podróżujemy samochodem, zdecydujmy się na rękawiczki samochodowe, zaprojektowane z myślą o użytku do samochodu. Osoby intensywnie korzystające z telefonów komórkowych powinny raczej postawić na rękawiczki do urządzeń dotykowych, szczególnie podczas wyboru rękawiczek casualowych.

Krój rękawiczek

Rękawiczki oznaczone są zazwyczaj standardowymi oznaczeniami literowymi rozmiarów – S, M, L. Jeśli chcemy dla siebie znaleźć najlepszy krój, dokonajmy odpowiednich pomiarów. Zmierzmy w tym celu obwód dłoni mocno opiętą miarą. O ile w przypadku rękawiczek materiałowych źle dobrany rozmiar nie będzie tak rzucał się w oczy, eleganckie rękawiczki skórzane czy do auta muszą być dopasowane do dłoni perfekcyjnie. Jeśli nie wiemy, na który rozmiar się zdecydować, zawsze wybierajmy rozmiar mniejszy w przypadku rękawiczek skórzanych, bo skóra z pewnością delikatnie się rozciągnie i dopasuje do dłoni.

Ocieplenie rękawiczek

Mamy tutaj niesamowicie szeroki wybór, od rękawiczek wykończonych wełnianą podszewką, przez rękawiczki ocieplane podszewką polarową lub jedwabną dzianiną, a nawet wełną jagnięcą. Wybór jest uzależniony od tego, czy rękawiczki będą pełniły głównie funkcję ozdobną, czy mają rzeczywiście spisywać się w czasie dużych mrozów.

Jak widać, w przypadku rękawiczek możemy dowolnie dobierać ich kroje, materiały, wielkości, kolory, w zależności naszego nastroju, oczekiwań oraz zastosowania. Warto mieć w szafie co najmniej dwa zestawy rękawiczek – do stylizacji codziennych oraz wyjściowych. Przy zmianie obuwia i płaszcza sprawdźmy, czy nasze rękawiczki na pewno będą pasować. I nie zapominajmy o ich pielęgnacji przed latem!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00