Spis treści:

    1. Jak prać rękawiczki ze skóry? Odpowiadamy!
    2. Jak wyczyścić skórzane rękawiczki? Sprawdź!
    3. Jak czyścić skórzane rękawiczki w środku?
    4. Jak dbać o skórzane rękawiczki? Kilka zasad pielęgnacji skóry

Odpowiednia pielęgnacja rękawiczek to nie tylko dbanie o ich estetyczną prezentację, ale przede wszystkim o to, by cieszyć się nimi przez kilka sezonów w niezmienionym stanie. Podstawą jest regularne czyszczenie skórzanych rękawic i unikanie dużych zabrudzeń. Nie mniej ważna jest również odpowiednia pielęgnacja i konserwacja skóry, która pozwala zachować miękkość materiału, ale także kolor i fason. Pojawiają się zatem pytania, jak wyprać skórzane rękawiczki i czy w ogóle można prać rękawiczki ze skóry? Czym wyczyścić skórzane rękawiczki? Jak o nie dbać, by cieszyć się nimi przez kilka sezonów? Poniżej kilka praktycznych wskazówek, które pozwolą Ci zachować doskonały wygląd Twoich rękawiczek ze skóry.

Jak prać rękawiczki ze skóry? Odpowiadamy!

Zastanawiając, się jak prać rękawice ze skóry, należy najpierw zadać sobie pytanie, czy w ogóle można je prać? Pamiętaj, by nigdy nie prać skórzanych rękawiczek w pralce, ponieważ w ten sposób możesz je zniszczyć. Zamiast tego postaw na delikatne czyszczenie i odświeżenie. Do tego celu świetnie sprawdzi się ciepła woda – wystarczy, że zamoczysz bawełnianą szmatkę w wodzie i delikatnie przetrzesz zabrudzenia. Ale co w przypadku, gdy zabrudzenia rękawiczek są na tyle duże, że musisz je wyprać? Jest na to prosta i skuteczna metoda. Ponownie skorzystaj z bawełnianej ściereczki, ale tym razem zamocz w ciepłej wodzie z dodatkiem płatków mydlanych. Istotą jest delikatne przecieranie zabrudzonych miejsc. Pamiętaj, żeby po delikatnym wypraniu skórzanych rękawiczek położyć je z dala od bezpośredniego źródła ciepła, zostawiając je do powolnego wysuszenia. Co ważne, po wilgotne rękawiczki należy co jakiś czas sięgać i zakładać je na dłonie, by nie straciły swojego kształtu i fasonu. Następnie, gdy będą już całkowicie wysuszone, nie zapomnij ich zaimpregnować i wypolerować, aby ochronić je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Co, gdy skóra ulegnie mocnemu zamoczeniu? Najważniejsze jest to, by suszyć ją delikatnie i powoli. Nie zostawiaj rękawic zatem na grzejnikach czy przy wentylatorze, bo wysuszona skóra szybko ulegnie zniszczeniu i zacznie pękać. Najlepiej jest odłożyć skórzane rękawiczki w suche i umiarkowanie ciepłe miejsce, co jakiś czas zakładać na dłonie, by skóra nie traciła swojego kształtu. Ważne jest to, by skórę po wysuszeniu potraktować specjalnym kremem do pielęgnacji skóry licowej. Sprawi to, że rękawiczki odzyskają swoją elastyczność i miękkość.

Jak wyczyścić skórzane rękawiczki? Sprawdź!

Skutecznym sposobem na wyczyszczenie skórzanych rękawiczek jest użycie mleka. Wystarczy, że delikatną szmatkę zamoczysz w zimnym mleku i przetrzesz rękawice. Warto również wiedzieć, że jeśli chcemy skórę odświeżyć, warto… przetrzeć ją skórką pomarańczy! Doskonale nadadzą się w tym przypadku także inne naturalne składniki, takie jak cytryna czy wewnętrzna strona skórki banana. Zawierają one elementy, które wspierają ochronę skóry. Po każdym takim czyszczeniu dodatkowo wypolerujmy skórę bawełnianą szmatką.

Jak czyścić skórzane rękawiczki w środku?

Czyszczenie wewnętrznej strony rękawic może się wydawać bardziej problematyczne, nic bardziej mylnego. Wystarczy, że przełożysz rękawice na lewą stronę, a następnie, jeśli rękawiczki mają podszewkę, wyszczotkujesz drobne zanieczyszczenia. Podszewkę możesz też zasypać talkiem lub pudrem dla niemowląt i wetrzeć proszek palcami, by wchłonął brud, nie zapomnij o dokładnym wyszczotkowaniu podszewki. Jeśli chcesz wyczyścić rękawice bez podszewki, zabrudzenia usuniesz miękką szczotką zwilżoną mieszanką mydła w płynie z dodatkiem wody utlenionej bądź amoniakalnej. Taką miksturę uzyskasz, dodając do szklanki wody łyżkę mydła w płynie i 1,5 łyżki wody utlenionej.

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny/czerwony)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoLADY eco (czarny/szary)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/bordowy)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoPELLE (czarny)

259,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (czarny/jasny brązowy)

249,00 

Jak dbać o skórzane rękawiczki? Kilka zasad pielęgnacji skóry

Skórzane rękawiczki męskie czy damskie rękawiczki ze skóry to spory wydatek. Dlatego warto dbać o ekskluzywne akcesorium, by w niezmienionym stanie posłużyło nam przez kilka sezonów. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji rękawiczki ze skóry pomogą przetrwać Twoim dłoniom nawet najtrudniejsze warunki pogodowe. Skóra naturalna to materiał o wyjątkowych właściwościach termoregulacyjnych, jest bardzo trwała i wytrzymała, ale nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować, że rękawice z najlepszej skóry szybko się zniszczą. Dlatego warto dbać o odpowiednią impregnację, by zapobiec jej pękaniu. Jeśli chcesz, by męskie czy damskie rękawiczki ze skóry nie pękały, należy zadbać o ich ochronę przed czynnikami zewnętrznymi – mrozu, wiatru, deszczu i słońca. Najprościej wziąć czystą, miękką szmatkę i wcierać nią w skórę olejek rycynowy. Czynność ta doskonale zabezpiecza rękawiczki, a także jest polecana do wykonania przed latem, by dobrze zaimpregnować rękawiczki. Inną świetną metodą czyszczenia oraz impregnowania skóry jest wykorzystanie popularnej oliwki dla dzieci. Warto do jej wcierania wybrać wacik, który delikatnie zwilżymy oliwką. Zamiast oliwek czy oleju rycynowego możemy także skorzystać z wazeliny lub ze specjalnie przygotowanych, profesjonalnych preparatów i balsamów do pielęgnacji skór. Dzięki temu unikniesz zacieków na skórzanych rękawiczkach zimowych, a także zapewnisz skórze piękny błysk i dobrą elastyczność.

W napo gloves znajdziesz różnego rodzaju rękawiczki. Zastanawiasz się, jakie rękawiczki samochodowe wybrać, a może chcesz wiedzieć, co to są rękawiczki dotykowe? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które zdecydowanie ułatwią Ci wybór. Pamiętaj jednak, że przy wyborze rękawic konieczne jest ich idealne dopasowanie do dłoni. O tym, jak mierzyć rękawiczki dowiesz się z kolejnego wpisu. Sprawdź!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00