Spis treści:

  1. Jak nazywają się rękawiczki bez palców?
  2. Wady i zalety rękawiczek bez palców

Rękawiczki to w polskiej strefie klimatycznej jeden z podstawowych elementów garderoby osób w każdym wieku. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona dłoni przed niskimi temperaturami. Rękawiczki męskie i damskie mogą jednak z powodzeniem stać się również ciekawym uzupełnieniem kompletowanej stylizacji i sposobem na zaakcentowanie jej charakteru. W rękawiczkowym świecie, poza modelami, które zakrywają dłonie w całości, można znaleźć również takie, które są częściowo pozbawione materiału na powierzchni palców. Zazwyczaj rękawiczki bez palców wyglądają tak samo, jak ich klasyczne odpowiedniki, z tą różnicą, że część „palcowa” zwykle sięga do środkowego stawu, ewentualnie nieco niżej. Męskie i damskie rękawiczki bez palców wyglądają bardzo oryginalne i dostępne są w różnych wariantach: skórzanym, wełnianym czy dzianinowym.

Jak nazywają się rękawiczki bez palców?

Rękawiczki z odkrytymi palcami inaczej nazywa się „mitenkami” i wcale nie są wynalazkiem nowoczesnej mody. Wręcz przeciwnie, śledząc nazwę rękawiczek bez palców można zauważyć, że w przeszłości chętnie nosiły je również eleganckie damy, traktując jako swoistą dekorację. Dzisiaj damskie i męskie rękawiczki bez palców zakłada się z uwagi na kwestię indywidualnego komfortu lub w charakterze uzupełnienia stroju przez wzgląd na ich nietypową konstrukcję. Wełniane rękawiczki bez palców świetnie sprawdzają się jako dodatkowa warstwa ciepła i doskonale pasują do codziennych stylizacji, idealnych dla osób stawiających na wygodę. Z kolei damskie i męskie skórzane rękawiczki bez palców będą doskonałym dodatkiem do klasycznych outfitów lub ubioru w stylu rockowym.

Sportowe rękawiczki bez placów są najczęściej używane do jazdy na rowerze lub ćwiczeń na siłowni, a ich głównym przeznaczeniem jest zabezpieczenie skóry dłoni przed ewentualnymi uszkodzeniami: otarciami i odciskami, o które łatwo w czasie intensywnych treningów, natomiast rękawiczki bez palców dla dzieci to najczęściej rękawiczki ze specjalną klapką, którą, w razie potrzeby można nałożyć na opuszki, chroniąc je w ten sposób przed zimnem. Oczywiście, w sklepach dostępne są również rękawiczki z klapką damskie i męskie, przeznaczone dla osób dorosłych. To bardzo ciekawe rozwiązanie, jeśli ktoś chce nosić mitenki, ale jednocześnie okresowo potrzebuje pełnej ochrony przez zimnem. W praktyce, rękawiczki ze zdejmowanymi palcami świetnie sprawdzają się przede wszystkim zimą, kiedy niskie temperatury zdecydowanie potrafią dać się we znaki.

Rękawiczki męskie

napoCAMO (czarny/zielony)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoFUR (czarny)

259,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (granatowy)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (brązowy)

259,00 

Wady i zalety rękawiczek bez palców

Krótkie i długie rękawiczki bez placów można śmiało zakładać w czasie chłodniejszych dni. Ich niekwestionowaną zaletą jest fakt, że odkrywają opuszki, dzięki czemu nosząc podobne modele rękawiczek, jesteście w stanie, bez ich zdejmowania, swobodnie korzystać z dotykowego ekranu telefonu lub tabletu. Urządzenia mobilne to ważna część naszej codzienności. Z telefonów chętnie korzystamy także na zewnątrz, na przykład, sprawdzając rozkład jazdy autobusów lub zamawiając taksówkę, dlatego jesienne i zimowe rękawiczki bez palców mogą być dużym udogodnieniem, zapewniając ochronę przed chłodem pozostałym częściom dłoni.

W praktyce, rękawiczka bez palców może mieć również bardzo duże walory wizualne, zwłaszcza jeżeli zostanie odpowiednio dopasowana do stroju. Ten rodzaj rękawiczek jest bardzo oryginalny, dlatego świetnie nadaje się do zaakcentowania charakteru stylizacji, na przykład, w przypadku alternatywnego ubioru. W praktyce, ozdobne rękawiczki bez palców mogą stać się kropką nad i w komponowaniu określonego outfitu i bardzo dobrze sprawdzają się szczególnie w prostych, niewyróżniających się strojach, które wymagają urozmaicenia przy pomocy ciekawych dodatków.

Wybierając męskie lub damskie zimowe rękawiczki bez palców należy zwrócić uwagę na to, że o ile nie są wyposażone w specjalną klapkę, pozostawiają odsłonięte opuszki, co w trakcie bardzo niskich temperatur nie zawsze jest w stanie zagwarantować osobie noszącej wystarczająco duży komfort cieplny.

Alternatywą dla rękawiczek bez palców, dla osób, którym zależy przede wszystkim na swobodnym posługiwaniu się urządzeniami mobilnymi, będą dostępne w ofercie Napo Gloves modele z niewidzialną technologią dotykową. To rozwiązanie pozwala na komfortowe i bezproblemowe korzystanie z ekranów tabletów, smartfonów, nawigacji samochodowych czy bankomatów. Innymi słowy, wybierając dedykowane rękawiczki Napo Gloves można nosić modele z pełną ochroną palców, bez obaw, że materiał rękawiczki utrudni współpracę z ekranami niezbędnych w codziennym życiu urządzeń. W ofercie marki dostępnych jest wiele rękawiczek w różnych stylach, co pozwala na łatwe połączenie estetycznego wyglądu, funkcjonalności oraz ochrony dłoni przed niskimi temperaturami.

Odpowiadając na tytułowe pytanie: czy warto mieć rękawiczki bez palców w swojej garderobie? Tak – to ciekawy i niesztampowy dodatek do różnego rodzaju strojów, zapewniający wygodę w codziennym funkcjonowaniu, zwłaszcza w zetknięciu z ekranami komórek i tabletów. Z kolei osoby, którym zależy przede wszystkim na komforcie cieplnym i sprawnym obsługiwaniu urządzeń mogą również zdecydować się na rękawiczki od Napo Gloves, wyposażone w specjalną technologię dotykową, którą posiadają także rękawiczki samochodowe oferowane przez markę.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00