Spis treści:

  1. Rękawiczki motocyklowe: charakterystyka i rodzaje
  2. Zalety i wady rękawiczek motocyklowych: poznaj je!
  3. Jakie rękawice motocyklowe wybrać na lato? Sprawdź!
  4. Rękawice motocyklowe: poznaj ceny

Rękawice na motor to ten element wyposażenia, który przyda się każdemu motocykliście bez względu na porę roku. To nie tylko gadżet, który dopełnia ubiór, tworząc całość, ale praktyczne akcesorium, które znacząco wpływa na komfort jazdy i prowadzenia motoru, ale jak się okazuje się nie tylko! Jakie są zalety rękawic motocyklowych? Na jakie rękawiczki się zdecydować, by zapewnić sobie komfort i zadbać o dłonie? O tym w dalszej części artykułu. Sprawdź koniecznie!

Rękawiczki motocyklowe: charakterystyka i rodzaje

Rękawiczki motocyklowe zapewniają bezpieczną i komfortową jazdę na motorze – ścigaczu, cruiserze czy modelu turystycznym. Takie modele mają podstawowe zadanie chronić dłonie przed przemarznięciem, wiatrem, mrozem, ale również przed przegrzaniem, czy odparzeniem dłoni. Dlatego też w zależności od tego, czy poszukujesz rękawic na zimne, czy ciepłe dni Twoja uwaga powinna być skierowana na inne modele. Letnie rękawiczki to przede wszystkim nieocieplane modele, które mogą posiadać delikatne wycięcia, które poza stylowym designem, zapewnią lepszą cyrkulację powietrza. W takim wypadku w roli damskich rękawic motocyklowych świetnie sprawdzą się rękawiczki całuski. Z kolei na chłodne dni najlepsze będą ciepłe modele, które zapewnią komfort cieplny dłoni. Zimowe rękawiczki na motor ze skóry z ociepleniem z kożuszka czy przyjemnego polaru będą najlepszym wyborem. Niezależnie od pory roku warto również wybierać rękawice z dodatkową warstwą materiału czy usztywnieniem, które ochronią dłonie przed drobnymi urazami czy otarciami.

Zalety i wady rękawiczek motocyklowych: poznaj je!

Rękawice na motocykl poprzez ograniczenie ryzyka wilgotnych dłoni i odpowiednią wentylację stabilizują uchwyt kierownicy, co ma szczególne znaczenie podczas letnich, upalnych dni. Dzięki temu motocyklista ma kontrolę nad maszyną podczas wykonywania różnego rodzaju manewrów. Ogromną zaletą rękawiczek na motor jest również to, że chronią dłonie przed ewentualnymi urazami i otarciami, które mogą pojawić się w trakcie długich godzin jazdy oraz zamortyzowanie siły uderzenia w przypadku kolizji. Trudno doszukiwać się wad rękawiczek na motocykl, to elementy ubioru, które mają poprawiać komfort jazdy, dlatego warto wybierać skórzane rękawiczki na motocykl, które dbają o wentylację dłoni i gwarantują komfort cieplny.

Jakie rękawice motocyklowe wybrać na lato? Sprawdź!

Rękawiczki na motor to niezbędny element wyposażenia motocyklisty nawet latem. Letnie rękawice motocyklowe niwelują nieprzyjemne doznania spowodowane wiatrem czy chłodem, które związane są z pędem powietrza wywołanym przez dużą prędkość. Co więcej, latem dłonie dużo bardziej narażone są na pocenie, co znacznie utrudnia stabilne trzymanie kierownika. Rękawice na zapewniają zatem nie tylko ochronę delikatnej skóry dłoni przed czynnikami atmosferycznymi czy mogącymi się pojawić urazami w razie kolizji, ale również zapobiegają ślizganiu się rąk po manetkach, dzięki czemu zyskujesz pewność i stabilność jazdy. Rękawice letnie na motocykl powinny zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, by nie dopuszczać do przegrzania i przepocenia dłoni, ale również zapewniać odpowiednią ochronę rąk. Dlatego też w roli rękawic motorowych doskonale sprawdzą się skórzane rękawiczki bez ocieplenia, które świetnie spełniają wyżej wymienione warunki. Latem profesjonalne rękawice motocyklowe rewelacyjnie zastąpią skórzane rękawiczki sportowe czy rękawiczki samochodowe.

Rękawiczki męskie

napoGENT (czarny/szary)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoFELT (czarny/szary)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (granatowy)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (brązowy/kremowy)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 

Rękawice motocyklowe: poznaj ceny

Koszt rękawic na motor uzależniony jest od wielu czynników. Na cenę wpływa to, czy poszukujesz letnich rękawiczek na motocykl czy ocieplanych rękawic na motor na zimę. Równie istotny jest materiał, z jakiego zostały wykonane, rękawice skórzane będą droższe niż rękawiczki ze skóry ekologicznej. Niezależnie jednak od modelu, na jaki się zdecydujesz, musisz się liczyć z kosztem kilkuset złotych. W sklepie internetowym napo gloves znajdziesz bogaty wybór rękawic motocyklowych, jak i rękawiczek samochodowych, których koszt waha się w granicach od 219 do 319 złotych.

Rękawiczki damskie i rękawice męskie na motocykl to akcesoria, których nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego motocyklisty i motocyklistki. Ich główną rolą jest zapewnianie bezpieczeństwa i ochrona dłoni, ale odpowiednio dobrane do stroju będą również modnym i stylowym gadżetem. Możesz postawić na długie lub krótkie rękawiczki, rękawice ze skóry naturalnej lub ekologicznej, modele w stonowanych kolorach czarne, szare, białe lub bezowe bądź postawić na akcesorium w intensywnym kolorze i wybrać czerwone motocyklowe rękawiczki – decyzja należy do Ciebie!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00