Spis treści:

  1. Ogólna charakterystyka dzianinowych rękawiczek
  2. Zalety i wady dzianinowych rękawiczek

Rękawiczki to nieodłączny element ubioru w sezonie jesienno-zimowym. Trudno się temu dziwić, rolą takiego dodatku jest zapewnienie dłoniom komfortu cieplnego i ochrona wrażliwej skóry dłoni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz, śnieg czy mróz. Dlatego też warto wybierać ciepłe modele, które zagwarantują nam zarówno ciepło, jak i komfort użytkowania. Jednymi z najczęściej wybieranych modeli są rękawiczki dzianinowe. To modele, które znajdują się w garderobie niemal każdego mężczyzny i kobiety. Jakie są zalety i wady rękawiczek z dzianiny oraz co je wyróżnia, zdradzimy za chwilę.

Rękawiczki męskie

napoCORE eco (czarny)

129,00 
249,00 

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (brązowy)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny/złoty)

259,00 

Ogólna charakterystyka dzianinowych rękawiczek

Dzianinowe rękawiczki, często określane również jako rękawiczki materiałowe to modele występujące w różnych wariantach – dostępne są niemal w każdym wzorze i kolorze. To akcesoria jedno- i pięciopalczaste, kryte i z odkrytymi palcami, krótkie i długie modele w całej palecie barw – od czarnych, przez różowe, fioletowe i zielone, po beżowe i białe. Dzięki temu każdy znajdzie model, który może idealnie dopasować do swoich potrzeb i stylu. Rękawiczki z dzianiny to komfortowe w użytkowaniu modele – doskonale dopasowują się do dłoni i pozwalają na nieskrępowane poruszanie palcami. Dzianinowe rękawice to akcesoria, które doskonale zastąpią wełniane rękawiczki. Warto jednak pamiętać, że dzianina nie zapewni tak dużego komfortu cieplnego, jak wełna.

Zalety i wady dzianinowych rękawiczek

Dzianinowe rękawiczki to wygodne w użytkowaniu modele, które dobrze spełniają swoją podstawową funkcję – zabezpieczają dłonie przed zimnem. Dlatego świetnie się sprawdzą jako rękawiczki na wiosnę i jesień, kiedy temperatury nie spadają poniżej zera. Umożliwiają swobodne wykonywanie czynności i korzystanie z urządzeń z ekranem dotykowym – obecnie często wyposażone są w funkcję dotykową. Dużą zaletą rękawic z dzianiny jest również ich niska cena i łatwość odnalezienia pasującego modelu. Niemniej jednak mimo wielu zalet, rękawiczki dzianinowe mają również wady. Materiałowe rękawiczki niestety nie sprawdzą się w trakcie srogich zim – łatwo przepuszczają powietrze (co z jednej strony jest zaletą, gdyż zapewniają dłoniom wentylację, ale niedostatecznie chronią przed ujemnymi temperaturami) i łatwo przemakają, co w trakcie temperatur poniżej zera prowadzi do wychłodzenia dłoni. Co ważne, dzianina nie jest trwałym materiałem, dlatego stosunkowo szybko się niszczy.

Rękawiczki dzianinowe damskie czy męskie to akcesoria, które sprawdzą się podczas jesiennych chłodów. Warto jednak pamiętać, że nie są one inwestycją na kilka sezonów. Dlatego, jeśli poszukujesz modeli, które posłużą przez wiele lat w niezmienionym stanie, zdecydowanie lepiej jest wybrać skórzane rękawiczki damskie czy męskie rękawice ze skóry. Jeśli jednak zależy Ci na materiałowym modelu, który będzie trwały i dopełni eleganckie stylizacji, idealnym wyborem będą kaszmirowe rękawiczki, które dodatkowo zapewnią dłoniom ciepło w największe mrozy.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00