Spis treści:

  1. Rodzaje rękawiczek a materiał
  2. Typ rękawiczek: jednopalalczaste i pięciopalczaste
  3. Rodzaje rękawiczek: klasyczne czy modowe
  4. Typy rękawiczek: funkcjonalność czy prostota

Rękawiczki to niezbędny element nie tylko zimowej stylizacji, ale również tej na cieplejsze dni. Rękawiczki pełni rolę funkcjonalnego i praktycznego, ale również stylowego dodatku. Dlatego ich dobór w żadnym przypadku nie powinien być przypadkowy. Wybierając rękawice na sezon jesienno-zimowy czy na cieplejsze dni warto wziąć pod uwagę nie tylko to, czy akcesorium zapewni odpowiedni komfort cieplny dłoniom i osłoni wrażliwą skórę rąk. Równie ważnym czynnikiem przy wyborze idealnych rękawiczek jest ich wygląd i styl. Dlatego poszukiwanie zimowego lub wiosennego akcesorium wcale nie jest tak oczywiste i proste jak mogłoby się wydawać. Istnieje wiele rodzajów rękawiczek, które różnią się między sobą materiałem wykonania, funkcjonalnością, przeznaczeniem, stylem, kolorem i wieloma innymi cechami. Z tego powodu warto dobrze się zastanowić, czego potrzebują nasze dłonie i jakie modele dopełnią najlepiej codzienne stylizacje. Pomocnym narzędziem może okazać się poniższe rozróżnienie na rodzaje rękawic, dzięki któremu łatwiej będzie określić potrzeby i znaleźć idealną parę rękawiczek. Przyjrzyjmy się temu, jakie są możliwość w kwestii wyboru idealnych rękawiczek.

Rodzaje rękawiczek a materiał

Rękawiczki damskie i rękawiczki męskie to modele, które wykonywane są z przeróżnych materiałów. Najczęściej spotykanymi i wybieranymi są te, wykonane z bawełny. Charakteryzują się one wygodą i komfortem noszenia, ale ze względu na to, że zazwyczaj są cienkie, nie zapewniają dobrego komfortu cieplnego. Drugimi co do popularności modelami są rękawiczki skórzane, których nie może zabraknąć w garderobie żadnej stylowej kobiety i eleganckiego mężczyzny. Akcesorium ze skóry jest niezwykle wytworne, szykowne i ponadczasowe, ale również trwałe. Dlatego też rękawiczki skórzane damskie i rękawice ze skóry męskie to modele, które zdecydowanie posłużą przez kilka sezonów w niezmienionym stanie. To również uniwersalny dodatek, który bez obaw można założyć zarówno do codziennych, jak i eleganckich stylizacji. Skórzane modele jednak wiążą się z dość wysoką ceną, dlatego jeśli chcesz zredukować wydatki, idealnym rozwiązaniem będą rękawiczki ze skóry ekologicznej. Takie akcesorium, choć mniej trwałe prezentuje się równie stylowo i elegancko. W roli modeli na zimę doskonale sprawdzą się rękawiczki z wełny owczej, rękawice irchowe czy rękawiczki kaszmirowe. Modele te zapewniają maksimum ciepła i są nieocenione, gdy temperatura spada poniżej zera. Co więcej, wełniane rękawiczki mają właściwości higroskopijne i termoaktywne, dzięki czemu nie dopuszczają do wyziębienia i przegrzania rąk, zapewniając idealny komfort cieplny. Na ciepłe dni możesz wybrać cienkie rękawiczki z satyny, delikatnej koronki czy kabaretkowe – wybór należy do Ciebie.

Typ rękawiczek: jednopalalczaste i pięciopalczaste

Rękawiczki jednopalczaste to modele, które jeszcze do niedawna zarezerwowane były wyłącznie dla dzieci, teraz chętnie noszą je również dorośli, którzy doceniają je za ciepło. W takim akcesorium kciuk umieszczony jest osobno, a pozostałe palce razem, dzięki czemu dłonie nie przemarzają. Niestety minusem tego rozwiązania są względy praktyczne. Jeśli zależy nam na mobilności i chwytności dłoni, zdecydowanie lepiej sprawdzą się rękawiczki z pięcioma palcami, które zapewnią doskonały komfort w trakcie wykonywania codziennych czynności, nie ograniczając możliwości chwytania przedmiotów. Co więcej, jeśli wybierzemy model z ociepleniem, będą równie ciepłe co rękawiczki z jednym palcem.

249,00 

Rękawiczki męskie

napoCAMO (czarny/zielony)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/bordowy)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (brązowy)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (brązowy)

289,00 

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny/czerwony)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/granatowy)

219,00 

Rodzaje rękawiczek: klasyczne czy modowe

Poszukując idealnych rękawiczek, warto najpierw określić, czy potrzebne jest ponadczasowe akcesorium, czy modny i stylowy dodatek. W roli eleganckich rękawiczek najlepiej sprawdzą się modele ze skóry naturalnej i ekologicznej w klasycznym wydaniu. Równie ważny jest tu kolor, najbardziej uniwersalne są te, w stonowanych barwach czerni, brązu, bordo czy granatu. Jeśli jednak poszukujesz modowego akcesorium, które ma dopełniać stylizację, możesz pozwolić sobie na szaleństwo nie tylko w kwestii wyboru koloru. Rękawiczki świąteczne, neonowe, całuski z modnymi wycięciami czy ozdobne z aplikacjami i naszywanymi elementami – możliwości jest wiele. Wystarczy, że dobierzesz rękawice stosowanie do okazji i dopełnisz dodatkiem swoją stylizację.

Typy rękawiczek: funkcjonalność czy prostota

Klasyczne rękawiczki to modele bez dodatkowych „funkcjonalności”, ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnić dłoniom ciepło i ochronić przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli jednak na co dzień zależy Ci na funkcjonalności, zdecydowanie lepszym wyborem będą rękawiczki dotykowe, które pozwalają na bezproblemowe korzystanie z urządzeń mobilnych bez konieczności zdejmowania rękawic. To duże udogodnienie i wygoda, dzięki temu możesz skorzystać z telefonu z ekranem dotykowym, z bankomatu czy biletomatu bez obaw o przemarznięcie dłoni. Dlatego dotykowe modele doskonale sprawdzają się w roli rękawiczek zimowych.

Rękawiczki pojawiają się w wielu różnych odsłonach – materiałach, kolorach, fasonach i funkcjonalnościach. Dodatkowo można wybrać krótkie lub długie rękawiczki, zabudowane lub z modnymi wycięciami. Dlatego też ich wybór nie należy do najprostszych. Z tego powodu poszukiwania idealnych rękawiczek warto zacząć od określenia swoich potrzeb i dobrania ich stosownie do ubioru czy okazji. Warto jednak mieć na uwadze także kwestie praktyczne, które mają ogromne znaczenie dla codziennego funkcjonowania.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00