Spis treści:

  1. Lepiej kupić skórzane rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej czy ekologicznej?
  2. Wady skóry naturalnej – jak sobie z nimi radzić?
  3. Skóra ekologiczna – czy warto?

Skóra wykorzystywana jest przy wykonywaniu wielu różnych produktów: mebli, butów, garderoby, torebek, pasków czy portfeli. Małe spory pojawiają się w momencie, w którym trzeba zdecydować czy lepszy jest jej naturalny, czy też ekologiczny wariant. Czym zatem różnią się od siebie te materiały, jakie są ich mocne, a jakie słabe strony i w jaki sposób można je rozpoznać? W tym wpisie znajdziesz garść niezbędnych informacji.

Rękawiczki damskie

napoJOLI eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoCORE eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki damskie

napoLADY eco (czarny/szary)

129,00 

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoNERO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoSMART eco (czarny)

129,00 

Lepiej kupić skórzane rękawiczki wykonane ze skóry naturalnej czy ekologicznej?

Wśród wszystkich tworzyw stosowanych na rynku, to właśnie naturalna skóra jest najpopularniejsza. Rękawiczki skórzane dla wielu osób – nie bez powodu – oznaczają po prostu wytrzymałość. Są one produkowane najczęściej przy użyciu skóry bydlęcej i charakteryzują je przede wszystkim poniższe zalety.

  • Elastyczność – dopasowują się do kształtu użytkownika; jednocześnie są przy tym bardzo miękkie, dzięki czemu nie powodują żadnych otarć, a za sprawą swoich właściwości są niezwykle wygodne.
  • Przepuszczalność powietrza – rękawiczki „oddychają”, co sprawia, że ich używanie staje się znacznie bardziej komfortowe; prawidłowa cyrkulacja powietrza jest niezmiernie ważna, a dzięki tej zalecie, noszenie rękawiczek zimowych jest o wiele przyjemniejsze.
  • Trwałość – cecha szczególnie istotna w przypadku wystawionych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych rękawiczek zimowych damskich i męskich; ogromna wytrzymałość sprawia, że mogą służyć przez bardzo długi czas, a także są łatwe w utrzymaniu; wytrzymałość polega również na zachowaniu wodoodporności, co jest bardzo ważne w przypadku rękawiczek.

Zimowe damskie rękawiczki ze skóry

Wady skóry naturalnej – jak sobie z nimi radzić?

Niestety, skóra naturalna ma też swoje wady. Wśród nich z pewnością wymienić trzeba większą podatność na zadrapania, zgięcia i otarcia, których można uniknąć, starannie dbając o akcesoria. Zapewni to odpowiednią trwałość oraz nienaganną estetykę. Kolejnym minusem może być wyższa cena w porównaniu do produktów ze sztucznej skóry. Dobre rękawiczki zimowe kosztują sporo, ale ten wydatek szybko się zwraca – stanowi po prostu inwestycję na długie lata ze względu na wytrzymałość produktu. Rękawiczki ze skóry naturalnej nie będą dobrym prezentem dla każdego – osoby wyznające filozofię wege również w przypadku odzieży z pewnością nie będą zadowolone z takiego podarunku, o czym warto pamiętać przy zakupach.

Skóra ekologiczna – czy warto?

Rękawiczki do ekranów i urządzeń dotykowych oraz modele samochodowe mogą być wykonywane także ze skóry ekologicznej. Próbuje imitować wyglądem i niektórymi właściwościami swój naturalny odpowiednik. Największe pozytywy zauważane przez zwolenników wyboru rękawiczek skórzanych męskich ocieplanych i innych rodzajów to:

  • etyka – produkty z materiałów syntetycznych nie wykorzystują skóry zwierzęcej – dla wielu osób zakupienie towaru, który został wykonany z elementów pochodzących od zwierząt jest niemożliwe ze względów moralnych; wówczas decydują się na rękawiczki do auta wykonane np. z poliestru,
  • cena – „syntetyki” są tańsze niż produkty skórzane (jednak trzeba pamiętać, że wynika to z ich mniejszej wytrzymałości),
  • dzięki wykorzystaniu chemicznych zamienników można uzyskiwać ogromne spektrum kolorów i kształtów skóry ekologicznej.

Skóra eko ma też swoje wady. Największą z nich może stanowić fakt, iż ten materiał nie oddycha, przez co nie zapewnia przepuszczalności powietrza i jego odpowiedniej cyrkulacji, Jest to bardzo niewygodne w przypadku akcesoriów mających bezpośredni kontakt ze skórą, takich jak rękawiczki do samochodu. Może się ona wówczas przyczyniać do podrażnień lub przepocenia skóry.

Trzeba mieć na uwadze, że ważny jest przede wszystkim konkretny gust – dla jednych wyroby ze skóry naturalnej są estetyczne, a dla innych dobrze się prezentuje galanteria z materiałów syntetycznych. Dlatego tym bardziej zachęcamy do sprawdzenia całego asortymentu w sklepie internetowym marki napo gloves!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00