Spis treści:

  1. Noworoczne trendy – co ze skórzanymi rękawiczkami?
  2. Uniwersalne zasady noszenia rękawiczek męskich i damskich

Uniwersalne zasady noszenia rękawiczek męskich i damskich
To, co modne, zmienia się z sezonu na sezon, jednak pewne elementy pozostają stałe od dekad. Taką nieodłączną częścią garderoby w wielu stylizacjach są rękawiczki – zarówno męskie, jak i damskie. Jakie są zatem przewidywane hity w świecie mody oraz jakie miejsce wśród nich zajmą rękawiczki skórzane? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi prognozami i skróconym poradnikiem ułatwiającym poruszanie się w świecie mody przez najbliższe 365 dni!

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/szary)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (granatowy)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoNERO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoCORE eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

249,00 

Noworoczne trendy – co ze skórzanymi rękawiczkami?

Także i w 2019 rękawiczki zimowe jak zawsze będą pasowały do wielu kreacji. Magenta to jedna z tych bardzo odważnych barw, które na pewno będą popularne. Jest pełna dynamizmu i często zaleca się noszenie jej w tzw. total look. Drugim wariantem jest jednak dodanie jedynie akcesorium w tym kolorze – wówczas doskonale sprawdzą się właśnie rękawiczki. Odpowiednio dobrane mogą oryginalnie odmienić outfit. Warto pamiętać o tym, żeby w garderobie mieć różnobarwne rękawiczki, co bardzo ułatwi pole manewru podczas dobierania kreacji – pod kątem pogody, miejsca, do którego się udajemy, celu wyjścia na miasto itd.

Zgodnie z przewidywaniami, w 2019 roku skóra wraca do łask i będzie bardzo popularna, a to oznacza, że warto się zaopatrzyć w również rękawiczki z tego materiału. To zresztą nic nowego, ponieważ ten element garderoby jest jednym z klasyków. Jeżeli lubisz uniwersalność i robienie zakupów przydatnych na lata, wówczas trzeba pamiętać, że stonowane kolory dłużej pozostają na czasie. Podkreślają one w szczególności elegancję, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w dopasowaniu do płaszczy i garniturów. Oczywiście idealnie pasują także w zestawie ze skórzanymi kurtkami.

Oczywiście, jak co roku, bardzo cenne może okazać się posiadanie dobrych rękawiczek zimowych – tak męskich, jak i damskich. Są one, rzecz jasna, grubsze niż pozostałe rodzaje, ale nie odbiera im to zalet wizualnych. Wręcz przeciwnie! Za ogrzewanie odpowiada w nich wyściełanie polarem i futerkiem, na dodatek często są one wykańczane na brzegach.

Uniwersalne rękawiczki damskie ze skóry - modne w 2019 r.

Uniwersalne zasady noszenia rękawiczek męskich i damskich

Nawet w modzie są pewne stałe i niezmienne elementy, takie jak uniwersalne porady dotyczące sposobów noszenia rękawiczek – np. damskich skórzanych. Do długiego płaszcza, niezależnie od kroju, to właśnie one pasują najbardziej. Doskonały wybór stanowią w tym przypadku napoELEGANT. Podobnie jest z tkaninami z wełny albo ze skóry naturalnej. Ubrane do płaszcza z długim rękawem powinny osłaniać nie tylko dłonie, lecz również nadgarstki. Wówczas sprawdzą się szczególnie w zestawie z płaszczem, którego rękawy można podwijać.

Długie rękawiczki damskie wykonane z cienkiego materiału pasują do sukienek jesiennych i zimowych, natomiast męskie skórzane poza tym, że zakłada się je do bardziej eleganckich strojów, nie powinny być zestawiane z marynarkami. Szczególnym gatunkiem tego rodzaju garderoby są rękawiczki samochodowe, których zaletą jest to piękny i delikatny wygląd. Dodatkowo doskonale sprawdzają się one jako wsparcie w prowadzeniu auta, ponieważ znakomicie trzymają się kierownicy – idealnym przykładem jest model napoDRIVE.

Rękawiczki do smartfona zawsze w modzie

Innym funkcjonalnym modelem, który w 2019 roku na pewno zyska na popularności, są rękawiczki do urządzeń i ekranów dotykowych. Stanowią one olbrzymie ułatwienie w korzystaniu ze smartfonów w zimne dni. Coraz więcej osób decyduje się także na zakup wariantów bez palców, chociaż trzeba pamiętać, że klasyczne modele z palcami są jednak bardziej eleganckie. Szczególnie polecamy model napoSUEDE.

Przy wyborze rękawiczek warto pamiętać, że o ile wpasowanie się w trendy na dany rok jest ważne, to dobrze jest dokonać zakupu na więcej niż jeden sezon. Z tego punktu widzenia bardzo dobrym wyborem mogą się okazać rękawiczki skórzane dostępne w naszym sklepie internetowym napo gloves, które są nieprzemijającą klasyką – modną każdego sezonu, a na dodatek pasującą do wielu rozmaitych stylizacji. Serdecznie zapraszamy!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00