Spis treści:

  1. Noworoczne trendy – co ze skórzanymi rękawiczkami?
  2. Uniwersalne zasady noszenia rękawiczek męskich i damskich

Uniwersalne zasady noszenia rękawiczek męskich i damskich
To, co modne, zmienia się z sezonu na sezon, jednak pewne elementy pozostają stałe od dekad. Taką nieodłączną częścią garderoby w wielu stylizacjach są rękawiczki – zarówno męskie, jak i damskie. Jakie są zatem przewidywane hity w świecie mody oraz jakie miejsce wśród nich zajmą rękawiczki skórzane? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi prognozami i skróconym poradnikiem ułatwiającym poruszanie się w świecie mody przez najbliższe 365 dni!

-20%

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

207,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoNERO eco (czarny)

90,30 
-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

199,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy)

191,20 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (zielony)

65,40 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (czarny)

65,40 
-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/szary)

199,20 
-40%

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

143,40 

Noworoczne trendy – co ze skórzanymi rękawiczkami?

Także i w 2019 rękawiczki zimowe jak zawsze będą pasowały do wielu kreacji. Magenta to jedna z tych bardzo odważnych barw, które na pewno będą popularne. Jest pełna dynamizmu i często zaleca się noszenie jej w tzw. total look. Drugim wariantem jest jednak dodanie jedynie akcesorium w tym kolorze – wówczas doskonale sprawdzą się właśnie rękawiczki. Odpowiednio dobrane mogą oryginalnie odmienić outfit. Warto pamiętać o tym, żeby w garderobie mieć różnobarwne rękawiczki, co bardzo ułatwi pole manewru podczas dobierania kreacji – pod kątem pogody, miejsca, do którego się udajemy, celu wyjścia na miasto itd.

Zgodnie z przewidywaniami, w 2019 roku skóra wraca do łask i będzie bardzo popularna, a to oznacza, że warto się zaopatrzyć w również rękawiczki z tego materiału. To zresztą nic nowego, ponieważ ten element garderoby jest jednym z klasyków. Jeżeli lubisz uniwersalność i robienie zakupów przydatnych na lata, wówczas trzeba pamiętać, że stonowane kolory dłużej pozostają na czasie. Podkreślają one w szczególności elegancję, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w dopasowaniu do płaszczy i garniturów. Oczywiście idealnie pasują także w zestawie ze skórzanymi kurtkami.

Oczywiście, jak co roku, bardzo cenne może okazać się posiadanie dobrych rękawiczek zimowych – tak męskich, jak i damskich. Są one, rzecz jasna, grubsze niż pozostałe rodzaje, ale nie odbiera im to zalet wizualnych. Wręcz przeciwnie! Za ogrzewanie odpowiada w nich wyściełanie polarem i futerkiem, na dodatek często są one wykańczane na brzegach.

Uniwersalne rękawiczki damskie ze skóry - modne w 2019 r.

Uniwersalne zasady noszenia rękawiczek męskich i damskich

Nawet w modzie są pewne stałe i niezmienne elementy, takie jak uniwersalne porady dotyczące sposobów noszenia rękawiczek – np. damskich skórzanych. Do długiego płaszcza, niezależnie od kroju, to właśnie one pasują najbardziej. Doskonały wybór stanowią w tym przypadku napoELEGANT. Podobnie jest z tkaninami z wełny albo ze skóry naturalnej. Ubrane do płaszcza z długim rękawem powinny osłaniać nie tylko dłonie, lecz również nadgarstki. Wówczas sprawdzą się szczególnie w zestawie z płaszczem, którego rękawy można podwijać.

Długie rękawiczki damskie wykonane z cienkiego materiału pasują do sukienek jesiennych i zimowych, natomiast męskie skórzane poza tym, że zakłada się je do bardziej eleganckich strojów, nie powinny być zestawiane z marynarkami. Szczególnym gatunkiem tego rodzaju garderoby są rękawiczki samochodowe, których zaletą jest to piękny i delikatny wygląd. Dodatkowo doskonale sprawdzają się one jako wsparcie w prowadzeniu auta, ponieważ znakomicie trzymają się kierownicy – idealnym przykładem jest model napoDRIVE.

Rękawiczki do smartfona zawsze w modzie

Innym funkcjonalnym modelem, który w 2019 roku na pewno zyska na popularności, są rękawiczki do urządzeń i ekranów dotykowych. Stanowią one olbrzymie ułatwienie w korzystaniu ze smartfonów w zimne dni. Coraz więcej osób decyduje się także na zakup wariantów bez palców, chociaż trzeba pamiętać, że klasyczne modele z palcami są jednak bardziej eleganckie. Szczególnie polecamy model napoSUEDE.

Przy wyborze rękawiczek warto pamiętać, że o ile wpasowanie się w trendy na dany rok jest ważne, to dobrze jest dokonać zakupu na więcej niż jeden sezon. Z tego punktu widzenia bardzo dobrym wyborem mogą się okazać rękawiczki skórzane dostępne w naszym sklepie internetowym napo gloves, które są nieprzemijającą klasyką – modną każdego sezonu, a na dodatek pasującą do wielu rozmaitych stylizacji. Serdecznie zapraszamy!

-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

191,20 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

65,40 
-40%

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

131,40 
-20%

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

191,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

199,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

207,20 
-20%

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

207,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

90,30