Spis treści:

  1. Klasyczny i elegancki dodatek
  2. Rękawiczki czarne czy kolorowe?
  3. Rękawiczki do płaszcza, kurtki i sukienki

Na przestrzeni kilku ostatnich dekad rękawiczki dość mocno zmieniły swoją rolę zarówno w damskich, jak i w męskich stylizacjach. Początkowo pełniły głównie funkcję dekoracyjną, podkreślając styl i elegancję, aby następnie przejść do roli czysto praktycznej, ochraniając dłonie przed chłodem. Współcześnie tego rodzaju dodatki są zarówno funkcjonalne, jak i modne, nic więc dziwnego, że używamy ich nie tylko zimą, ale także wiosną i jesienią. Oto powody, dla których warto mieć w swojej szafie więcej niż jedną parę rękawiczek.

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 
249,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (brązowy)

259,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (zielony)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00 

Klasyczny i elegancki dodatek

Najbardziej eleganckie rękawiczki to te, które zostały wykonane z wysokogatunkowej skóry. Najczęściej ten element garderoby jest wytwarzany ze skóry owczej, bydlęcej lub cielęcej. Nieco rzadziej można zetknąć się z rękawicami, do których produkcji została użyta skóra jelenia lub kozia. Rękawiczki skórzane, w odróżnieniu od tych materiałowych, nie tylko prezentują się bardziej elegancko, ale są także trwalsze i bardziej wytrzymałe, dlatego mogą nam służyć przez długie lata.

Rękawiczki przeznaczone do noszenia w okresie wiosenno-jesiennym na ogół nie mają ocieplenia ani podszewki. Z kolei modele na zimę najczęściej są wyposażane w dodatkową warstwę ocieplającą. Stylowe rękawice dobrej klasy mają ocieplenie wełniane, natomiast te najlepsze – z kaszmiru, który jest nie tylko wyjątkowo miękki w dotyku, ale także cechuje się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi.

Rękawiczki czarne czy kolorowe?

Najpowszechniejszym kolorem skórzanych rękawiczek, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, jest klasyczna czerń. Czarne rękawiczki wydają się uniwersalne, gdyż doskonale pasują do czarnych i ciemnych płaszczy, zwłaszcza w stylizacjach wieczorowych, aczkolwiek nie tylko. Jednak pomimo tego, warto posiadać w swojej szafie także modele w innych kolorach, chociażby w karmelowym brązie czy modnym granacie.

Zasada, jakiej należy się trzymać, dobierając rękawiczki do stylizacji, jest prosta: kolor rękawiczek powinien być dopasowany do koloru obuwia. Regułę tę można jednak potraktować bardzo szeroko – podczas gdy do czarnych butów najlepszym wyborem będą rękawice w kolorze czerni, to już do wszystkich innych można sięgnąć po rękawiczki brązowe, granatowe, czerwone itp. Jeśli obuwie będzie w nietypowej barwie, wówczas należy zadbać, aby przynajmniej jeszcze jeden element garderoby był utrzymany w takiej samej kolorystyce – np. szalik lub nakrycie głowy.

Rękawiczki do płaszcza, kurtki i sukienki

Skórzane rękawiczki doskonale sprawdzają się w wielu stylizacjach. Można je wkładać do dłuższych płaszczy, ale bardzo dobrze prezentują się także w zestawieniu ze skórzanymi kurtkami. W bardziej rockowych stylizacjach świetnie wyglądają rękawiczki ze sprzączką, ćwiekami lub innymi metalowymi ozdobami.

Jeszcze prościej można dobrać rękawiczki męskie. Mężczyźni, którzy na co dzień noszą płaszcze i garnitury, powinni sięgnąć po eleganckie rękawiczki ze skóry. Z kolei panowie preferujący sportowy styl lepiej wyglądają w materiałowych rękawicach, uszytych np. z połączenia bawełny i kaszmiru.

Podsumowanie

Rękawiczki wykonane z wysokiej jakości skóry to dodatek, który doskonale sprawdza się we wszelkiego rodzaju formalnych stylizacjach, ale nie tylko. Można je nosić również na co dzień, łącząc, chociażby z wełnianymi płaszczami. Co jest ważne, skórzane rękawiczki nie tylko bardzo dobrze się prezentują, ale także dają niesamowity komfort cieplny, zapewniając przy tym odpowiednią przepuszczalność powietrza, dzięki czemu dłonie nie pocą się nadmiernie. Na koniec należy dodać, że są niezmiernie wygodne i zapewniają dobry chwyt.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00