Spis treści:

  1. Elegancja
  2. Funkcjonalność
  3. Trwałość i ponadczasowość
  4. Skóra vs materiał – co wygrywa?

Nieodłącznym elementem w damskiej i męskiej garderobie są rękawiczki. Nie są to tylko eleganckie dodatki do stylizacji, ale także akcesoria, które chronią dłonie przed mrozem. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów rękawiczek. Jednymi z najbardziej popularnych są skórzane oraz materiałowe. Istnieje dużo zalet obydwu rodzajów, jednak wiele osób coraz częściej decyduje się na te pierwsze.

Rękawiczki damskie

napoPELLE (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoJOLI eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/granatowy)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoNERO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki damskie

napoGLARE (czarny)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (czarny/winny)

259,00 

Elegancja

Jednym z wyznaczników dobrego stylu jest ubiór. Wybierając skórzane rękawiczki, zarówno mężczyźni, jak i kobiety sygnalizują, że liczy się dla nich elegancki wygląd. Skórzane akcesoria można dobierać i do stylizacji formalnych, i do casualowych. Ten stylowy dodatek można zakładać do płaszcza czy kurtki wykonanej z niemalże wszystkich materiałów: wełny, skóry, a nawet jeansu. Świetnie prezentują się także w stroju biznesowym mężczyzn: dobranie ich pod względem koloru do butów i paska zwróci uwagę na znajomość kanonów mody, tworząc jednocześnie spójną stylizację. Trzymanie skórzanej, biznesowej aktówki dłonią okrytą grubą, wełnianą rękawicą raczej nie byłoby przychylnie przyjęte w otoczeniu.

Funkcjonalność

Nie tylko wygląd wpływa na to, że damskie lub męskie rękawiczki skórzane są chętniej wybierane. Również praktyczne zastosowanie tych dodatków może przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę. Napo gloves, dostosowując gamę produktową do wyższych preferencji i wymagań, stworzyło rękawiczki do samochodu, które przede wszystkim zwiększają przyczepność dłoni do kierownicy. Są na tyle miękkie, że pozwalają na korzystanie z przełączników w samochodzie, a także są produkowane z wykorzystaniem specjalnej technologii umożliwiającej dotykanie ekranów w urządzeniach mobilnych. Takie elementy wykonane z naturalnej skóry gwarantują dodatkowo odpowiednią temperaturę dłoni oraz przepuszczalność powietrza.

Trwałość i ponadczasowość

Dużą zaletą akcesoriów wykonanych z naturalnej skóry jest ich trwałość. To o wiele mocniejszy materiał, niż wełna, bawełna lub tkaniny ze sztucznego tworzywa, które dodatkowo wpływa na solidność tych dodatków i ich odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Niewątpliwie skórzane rękawiczki, dobierane czy to do strojów formalnych, czy do samochodu lub przeznaczone typowo do urządzeń dotykowych, zawsze będą w modzie. W XVIII wieku były to wręcz obowiązkowe elementy stylizacji eleganckiego mężczyzny. Chodzenie z odkrytymi dłońmi było uważane wówczas za niestosowne, dlatego prawdziwi gentlemani zakładali je na niemalże każdą okazję. Chcąc pokazać styl i znajomość ponadczasowych trendów, warto wybrać właśnie ten dodatek. Co więcej, materiałowe rękawiczki zakłada się zazwyczaj tylko zimą, natomiast skórzane można nosić zarówno zimą, jak i jesienią czy wiosną. W trakcie tej ostatniej pory roku sprawdzają się jako elegancki dodatek na przykład do damskich stylizacji, złożonych z delikatnej sukienki oraz zwiewnego szala.

Skóra vs materiał – co wygrywa?

Na pewno w pojedynku skórzane kontra materiałowe rękawiczki wygrają te pierwsze, o ile osoba je nosząca ceni przede wszystkim elegancję, najwyższą jakość wykonania, trwałość materiałów oraz ich szerokie pole zastosowania. Technologia umożliwiająca korzystanie z urządzeń dotykowych czy zwiększenie przyczepności dłoni do kierownicy są dodatkiem, które w wielu kwestiach mogą ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Skórzane rękawiczki zapewniają zatem nie tylko zmysłową elegancję, ale także komfort codziennego użytkowania.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00