Spis treści:

    1. Charakterystyka rękawiczek z jednym palcem: co warto o nich wiedzieć?
    2. Zalety i wady rękawiczek z jednym palcem: sprawdź!

Trudno sobie wyobrazić kompletną stylizację zimową bez rękawiczek. Dłonie zaraz po głowie są najbardziej narażone na zmiany temperatury i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dlatego też wrażliwa skóra dłoni wymaga odpowiedniej ochrony, która osłoni przed zimnym wiatrem, deszczem i ujemnymi temperaturami. Istnieje wiele różnych rodzajów rękawic na zimę, zaczynając od tych najbardziej klasycznych czyli skórzanych z ociepleniem, przez wełniane czy z futerkiem, po modele z 1 palcem. Rękawiczki z jednym palcem szturmem wdarły się do szaf, jak się okazuje nie tylko dzieci, ale również dorosłych, zastępując klasyczne pięciopalczaste modele. Pojawiają się jednak pytania, czy rękawiczki jednopalczaste to odpowiedni wybór na zimę? Jakie są zalety rękawic z jednym palcem? Za chwilę rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości, dzięki czemu łatwiej zdecydujesz, na jakie rękawiczki postawić w nadchodzącym sezonie jesienno-zimowym.

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny/granatowy)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny/zielony)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (czarny)

239,00 

Charakterystyka rękawiczek z jednym palcem: co warto o nich wiedzieć?

Rękawiczki z jednym palcem potocznie określane są jako łapawice. Nazwa ta pochodzi od charakterystycznego kształtu, rękawice takie mają jedną wspólną komorę na całe ręce lub częściej na palce nie włączając kciuka. Kciuk ma zazwyczaj swoje własne miejsce w rękawiczce. Podobnie jak wszystkie inne rodzaje rękawic, tak również rękawiczki z jednym palcem można wybrać w różnych wzorach, kolorach i z różnych materiałów – skórzane modele z jednym palcem, wełniane, ze skóry ekologicznej czy z polaru. Rękawice z jednym palcem są świetnym modelem, który sprawdzi się do uprawiania sportów zimowych, na zakupy, pieszą wędrówkę po śniegu czy inne zajęcia rekreacyjne. Zimowe rękawiczki jednopalczaste to modele, które doskonale sprawdzą się nie tylko jako modele dziecięce, ale również damskie i męskie.

Zalety i wady rękawiczek z jednym palcem: sprawdź!

Rękawiczki na jeden palec to modele, które doskonale zapewniają ciepło, cztery palce umieszczone w jednej komorze powodują, że stykają się one ze sobą i niejako się ogrzewają. Dodatkowo, rękawice z jednym palcem są zazwyczaj ocieplane, dzięki czemu są świetnym wyborem nawet na największe mrozy. Kolejną zaletą rękawic z jednym palcem jest to, że znacznie łatwiej się zakładają aniżeli modele pięciopalczaste, co jest dużym udogodnieniem w trakcie uprawiania sportu, czy w sytuacjach, kiedy często wychodzimy i wchodzimy do ciepłego pomieszczenia. Niemniej jednak rękawice z jednym palcem mają również istotną wadę. Znacznie utrudniają wykonywanie czynności czy chwytanie różnych rzeczy, zapewniają znacznie mniejszą chwytność dłoni poprzez umieszczenie wszystkich palców w jednej komorze. Co więcej, takie modele nie sprawdzą się również w roli rękawiczek do smartfona, a dodatkowo korzystanie w nich z telefonu jest niemal niemożliwe. Dlatego, jeśli poszukujesz zimowych rękawic męskich czy rękawiczek damskich i zależy Ci na tym, by były funkcjonalne postaw na klasyczne modele pięciopalczaste z nowoczesną technologią NAPOTOUCH, która pozwala na korzystanie z urządzeń elektronicznych z ekranem dotykowym bez konieczności zdejmowania okrycia dłoni. Ocieplane rękawiczki zimowe z jednym palcem to modne i stylowe modele, które świetnie spełniają swoją rolę: zapewniają dłoniom ciepło. Jeśli jednak zależy Ci na funkcjonalności, znaczenie lepszym rozwiązaniem będą rękawiczki z pięcioma palcami.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00