Spis treści:

  1. Sen o rękawiczkach: co znaczy? Ogólne znaczenie
  2. Dostać rękawiczki: co to oznacza w senniku?
  3. Skórzane rękawiczki: co to oznacza w senniku?
  4. Kupować rękawiczki: co to oznacza w senniku?
  5. Przymierzać rękawiczki: co to oznacza w senniku?

Rękawiczki to dodatki, które towarzyszą ludziom od dawna. Kiedyś odgrywały ogromną rolę – były symbolem etykiety, honoru, czystości, ale również obowiązku, lojalności i wiary. Rękawiczki to częsty motyw, który przewija się w snach. Jak się okazuje, rękawiczki w sennych marzeniach mają swoje ukryte znaczenie. Kiedy się pojawiają we śnie, mogą oznaczać chęć zachowania odległości, pragnienie czegoś czy poczucie osamotnienia, ale nie tylko. Taki symbol we śnie może być różnie interpretowany. Aby precyzyjnie zinterpretować konkretny sen, warto zapamiętać jak najwięcej szczegółów, które się w nim pojawią. Co dokładnie oznacza sen o rękawiczkach? Sprawdźmy!

Rękawiczki skórzane

napoKISS (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSMART eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki damskie

napoELEGANT (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (brązowy)

259,00 

Sen o rękawiczkach: co znaczy? Ogólne znaczenie

Sny o rękawiczkach mają wielorakie znaczenie, w zależności od tego, w jakim kontekście występują w sennych marzeniach. Rękawiczki widziane we śnie mogą symbolizować głęboki dystans do otaczającego nas społeczeństwa. Mogą oznaczać chęć zachowania odległości, silne pragnienie bezpieczeństwa, czy chęć zachowania dystansu. Jeżeli we śnie nosisz rękawiczki, może to oznaczać, że starasz się przezwyciężyć swoje problemy i nawiązać kontakt z innymi ludźmi, niemniej jednak ważny jest kontekst całego snu i jego symbolika. Dlatego w zależności od sytuacji, w jakiej występują rękawiczki we śnie, będą one miały inne znaczenie. Sen o rękawiczkach zatem możemy dokładnie zinterpretować, kiedy przedstawimy szczegółowo wszystkie elementy, które w nim wystąpiły. Dlatego też należy zapamiętać jak najwięcej szczegółów i motywów, które pojawiły się w sennych marzeniach. Z reguły jednak rękawiczki odnoszą się do nas samych i naszego charakteru.

Dostać rękawiczki: co to oznacza w senniku?

Jeśli w Twoim śnie pojawiają się rękawiczki w kontekście prezentu, może to oznaczać, że powinieneś być bardziej miły i uprzejmy wobec spotykanych osób. Otrzymanie rękawiczek może być również znakiem, że ktoś z Twojego bliskiego otoczenia będzie miał wobec Ciebie nieuzasadnione żądania. Podarowane rękawiczki na prezent mogą być również znakiem, że na jawie niesłusznie masz do kogoś pretensje. Otrzymane w prezencie rękawiczki mogą również oznaczać niepotrzebnie chowaną urazę do kogoś, kto może okazać się Twoim sprzymierzeńcem.

Skórzane rękawiczki: co to oznacza w senniku?

Motyw rękawiczek pojawiających się we śnie można interpretować również w kwestii materiału, z jakiego zostały wykonane. Skórzane rękawiczki we śnie mogą oznaczać, że wyjawisz czyjeś niecne zamiary, dlatego też popadniesz w niełaskę otoczenia.

Kupować rękawiczki: co to oznacza w senniku?

Rękawiczki to symbol, który może pojawić się również w kontekście kupowania. Jeśli śnisz, że kupujesz rękawiczki, może to oznaczać, że próbujesz lub chcesz coś ukryć. Zakup rękawiczek wskazuje na chęć ukrycia dłoni i zachowania czegoś w tajemnicy. Jeśli jednak śnisz, że ktoś kupuje rękawiczki, to może to symbolizować, że Twoi bliscy coś przed Tobą skrywają, a najczęściej to osoba ze snu coś przed Tobą ukrywa.

Przymierzać rękawiczki: co to oznacza w senniku?

Przymierzanie rękawiczek we śnie może symbolizować, że na jawie mogą czekać Cię spory. Mierzenie rękawiczek może również oznaczać, że masz wrażenie, że inni ludzie zapominają o Tobie, taki sen może być wówczas znakiem, że czas, aby przypomnieć wszystkim, na co Cię stać i skontaktować się z osobami, z którymi od dawna nie masz bliższych relacji.

Sny o rękawiczkach w zależności od kontekstu mają wiele ukrytych znaczeń. Dziurawe rękawiczki oznaczają, że zwrócisz się do kogoś o pomoc z problemem, który od dawna Cię niepokoi. Sen o znalezieniu rękawiczek oznacza, ze niedokończone sprawy staną się powodem niezgody, a dodatkowo wywołują drwiny i ośmieszenie. Gumowe rękawiczki we śnie mogą oznaczać, że zajmiesz się sprawami rodzinnymi.

Równie ważny jest kolor rękawiczek. Jeśli śnią Ci się białe rękawiczki, oznacza to, że pewna zaufana osoba uwolni Cię od wszelkiej biedy, dzięki czemu będziesz żyć w bogactwie i luksusie. Z kolei czarne rękawiczki oznaczają smutek. Natomiast kolorowe rękawiczki (czerwone, niebieskie, żółte itd.) to znak, że pragniesz zmierzyć się z jakąś osobą bądź problemem.

Rękawiczki to jednak nie tylko częsty motyw senny, ale również niezbędny element garderoby na chłodne dni. Skórzane rękawiczki damskie czy męskie rękawiczki ze skóry to ponadczasowe modele, które posłużą przez wiele sezonów w niezmienionym stanie i będą stanowić elegancki dodatek do wielu stylizacji. Równie efektownie prezentują się rękawiczki zamszowe czy modele z irchy. Masz wiele możliwości, dzięki temu rękawice możesz dopasować do swojego stylu i preferencji.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00