Spis treści:

  1. Milczący bohater
  2. Nie tylko dla panów
  3. Dżentelmen w akcji
  4. Trochę humoru

Pewne elementy garderoby na stałe wpisały się w kulturę. Każdy kojarzy zwiewną sukienkę Marilyn Monroe czy klasyczną “małą czarną” Audrey Hepburn. Jeszcze innym, znanym przykładem są rękawiczki samochodowe. W mnóstwie popularnych filmów czy seriali przewija się motyw z takimi właśnie rękawiczkami. Poniżej prezentujemy kilka przykładów!

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/szary)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (czarny)

239,00 
249,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (brązowy/kremowy)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/bordowy)

249,00 

Milczący bohater

Miłośnicy kina akcji z pewnością znają “Drive”. Główną postacią filmu jest spokojny, opanowany kierowca (w tej roli Ryan Gosling), który w dzień pracuje w warsztacie i jako kaskader w filmowych scenach z samochodami, a wieczorami pomaga przestępcom, niepostrzeżenie zabierając ich samochodem z miejsca zdarzenia. Miłość do pewnej kobiety sprawia, że postanawia jej pomóc, wikłając się w gangsterską intrygę… Już od pierwszych scen widzimy jego dłonie w klasycznych, zapinanych na zatrzask skórzanych rękawiczkach samochodowych. Wydaje się, że służą mu one nie tylko w celu poprawy komfortu jazdy. W dalszej części filmu obserwujemy, jak główny bohater zakłada te rękawiczki. I choć nie jest to typowy, nieskazitelny rycerz na białym koniu, nawiązanie jest tutaj dość jasne. On, zamiast stalowych rękawic i zbroi, ma rękawiczki ze skóry i kurtkę ze skorpionem.

Nie tylko dla panów

Okazuje się, że dzięki serialowym scenom samochodowe rękawiczki zostały spopularyzowane również wśród pań. W uwielbianym przez rzesze kobiet serialu “Gossip Girl” nosi je barwna Blair Waldorf, grana przez Leighton Meester. Bohaterka dobrze zna się na modzie i nie boi się z nią eksperymentować. Ubiera się klasycznie, a jej stroje często nawiązują do minionych lat. Jako córka znanej projektantki, zamiłowanie do mody niejako ma w genach. W niektórych scenach możemy zobaczyć ją w damskich rękawiczkach, zestawionych z ładnym płaszczem i stylową torebką. Jak widać, ten dodatek to nie tylko obowiązkowa rzecz w garderobie stylowych panów, ale i “must have” dla modnych pań!

Dżentelmen w akcji

Jamesa Bonda nikomu nie trzeba przestawiać. W filmie “Spectre” po raz kolejny zagrał go Daniel Craig. W tej odsłonie przygód znanego agenta możemy oglądać sceny, w których bohater jeździ pięknym Astonem Martinem – w klasycznych, męskich rękawiczkach samochodowych, perforowanych na palcach. Zostały one zaprojektowane przez słynnego brytyjskiego producenta takiej galanterii – firmę Dents, działającą już ponad dwa stulecia! Idealnie pasują one do wizerunku eleganckiego, obracającego się w luksusowym otoczeniu bohatera, który poza bronią ma również inne atrybuty. Sceny ze “Spectre” z pewnością przekonują panów co do tego, że takich rękawiczek nie może zabraknąć w ich szafie.

Trochę humoru

Okazuje się, że galanteria skórzana nie musi kojarzyć się wyłącznie z klasyką. I choć rękawiczki samochodowe wykonane z solidnej, owczej bądź jagnięcej skóry są idealnym dodatkiem do eleganckich ubrań, mogą one także sprawdzić się w bardziej codziennych stylizacjach. Potwierdzają to bohaterowie filmu akcji z 2017 roku – “Baby Driver”. Tutaj nie zobaczymy idealnie skrojonych na miarę garniturów. Samochodowe rękawiczki bez palców zostały zestawione z męską, czerwoną kurteczką. Nie ma tu mowy o przepychu czy wybitnej elegancji, za to są szybkie auta i ciekawe intrygi. Może więc rękawiczki z owczej skóry dopasować do młodzieżowej stylizacji?

Rękawiczki samochodowe to taki dodatek, który nieprędko przestanie być modny. Ich uniwersalność i wygoda noszenia sprawiają, że wiele osób nie wyobraża sobie swej garderoby bez nich. Sprawa jest prosta: dla pań – całuski, dla panów – klasyczne, perforowane rękawiczki. Mamy takie w naszej ofercie – zachęcamy do zapoznania się z nią i wybrania swojej ulubionej pary. Może filmowe inspiracje pomogą w podjęciu decyzji?

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00