Spis treści:

  1. Milczący bohater
  2. Nie tylko dla panów
  3. Dżentelmen w akcji
  4. Trochę humoru

Pewne elementy garderoby na stałe wpisały się w kulturę. Każdy kojarzy zwiewną sukienkę Marilyn Monroe czy klasyczną “małą czarną” Audrey Hepburn. Jeszcze innym, znanym przykładem są rękawiczki samochodowe. W mnóstwie popularnych filmów czy seriali przewija się motyw z takimi właśnie rękawiczkami. Poniżej prezentujemy kilka przykładów!

-20%

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny)

199,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/szary)

199,92 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (czarny)

239,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

239,00 
249,00 
-40%

Rękawiczki damskie

napoROCK (czarny)

143,94 
-40%
149,94 

Rękawiczki męskie

napoROGUE (czarny)

239,00 

Milczący bohater

Miłośnicy kina akcji z pewnością znają “Drive”. Główną postacią filmu jest spokojny, opanowany kierowca (w tej roli Ryan Gosling), który w dzień pracuje w warsztacie i jako kaskader w filmowych scenach z samochodami, a wieczorami pomaga przestępcom, niepostrzeżenie zabierając ich samochodem z miejsca zdarzenia. Miłość do pewnej kobiety sprawia, że postanawia jej pomóc, wikłając się w gangsterską intrygę… Już od pierwszych scen widzimy jego dłonie w klasycznych, zapinanych na zatrzask skórzanych rękawiczkach samochodowych. Wydaje się, że służą mu one nie tylko w celu poprawy komfortu jazdy. W dalszej części filmu obserwujemy, jak główny bohater zakłada te rękawiczki. I choć nie jest to typowy, nieskazitelny rycerz na białym koniu, nawiązanie jest tutaj dość jasne. On, zamiast stalowych rękawic i zbroi, ma rękawiczki ze skóry i kurtkę ze skorpionem.

Nie tylko dla panów

Okazuje się, że dzięki serialowym scenom samochodowe rękawiczki zostały spopularyzowane również wśród pań. W uwielbianym przez rzesze kobiet serialu “Gossip Girl” nosi je barwna Blair Waldorf, grana przez Leighton Meester. Bohaterka dobrze zna się na modzie i nie boi się z nią eksperymentować. Ubiera się klasycznie, a jej stroje często nawiązują do minionych lat. Jako córka znanej projektantki, zamiłowanie do mody niejako ma w genach. W niektórych scenach możemy zobaczyć ją w damskich rękawiczkach, zestawionych z ładnym płaszczem i stylową torebką. Jak widać, ten dodatek to nie tylko obowiązkowa rzecz w garderobie stylowych panów, ale i “must have” dla modnych pań!

Dżentelmen w akcji

Jamesa Bonda nikomu nie trzeba przestawiać. W filmie “Spectre” po raz kolejny zagrał go Daniel Craig. W tej odsłonie przygód znanego agenta możemy oglądać sceny, w których bohater jeździ pięknym Astonem Martinem – w klasycznych, męskich rękawiczkach samochodowych, perforowanych na palcach. Zostały one zaprojektowane przez słynnego brytyjskiego producenta takiej galanterii – firmę Dents, działającą już ponad dwa stulecia! Idealnie pasują one do wizerunku eleganckiego, obracającego się w luksusowym otoczeniu bohatera, który poza bronią ma również inne atrybuty. Sceny ze “Spectre” z pewnością przekonują panów co do tego, że takich rękawiczek nie może zabraknąć w ich szafie.

Trochę humoru

Okazuje się, że galanteria skórzana nie musi kojarzyć się wyłącznie z klasyką. I choć rękawiczki samochodowe wykonane z solidnej, owczej bądź jagnięcej skóry są idealnym dodatkiem do eleganckich ubrań, mogą one także sprawdzić się w bardziej codziennych stylizacjach. Potwierdzają to bohaterowie filmu akcji z 2017 roku – “Baby Driver”. Tutaj nie zobaczymy idealnie skrojonych na miarę garniturów. Samochodowe rękawiczki bez palców zostały zestawione z męską, czerwoną kurteczką. Nie ma tu mowy o przepychu czy wybitnej elegancji, za to są szybkie auta i ciekawe intrygi. Może więc rękawiczki z owczej skóry dopasować do młodzieżowej stylizacji?

Rękawiczki samochodowe to taki dodatek, który nieprędko przestanie być modny. Ich uniwersalność i wygoda noszenia sprawiają, że wiele osób nie wyobraża sobie swej garderoby bez nich. Sprawa jest prosta: dla pań – całuski, dla panów – klasyczne, perforowane rękawiczki. Mamy takie w naszej ofercie – zachęcamy do zapoznania się z nią i wybrania swojej ulubionej pary. Może filmowe inspiracje pomogą w podjęciu decyzji?

-40%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

143,94 
-40%

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

131,94 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

65,94 
-40%

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

143,94 
-40%

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

149,94 
-40%

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

155,94 
-40%

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

155,94 
-40%

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

155,94