Spis treści:

  1. Dawniej a dziś
  2. Całuski, czyli co?
  3. Do czego pasują?
  4. Nowoczesna klasyka

Jesienią oraz wiosną obserwuje się je na dłoniach wielu pań. Zasadniczo mają chronić palce przed zimnem, ale często stanowią też ciekawe uzupełnienie stylizacji. Z tego powodu sporo kobiet przywiązuje dużą wagę do właściwego doboru tego dodatku. Mowa oczywiście o damskich rękawiczkach, w tym przypadku – całuskach. Ten element garderoby już lata temu był bardzo ceniony. Jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do “rękawiczkowej” mody?

Rękawiczki damskie

napoROCK (czarny)

239,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoMODO (czarny)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny/czerwony)

239,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (czarny/jasny brązowy)

249,00 

Dawniej a dziś

Historie o tym, jak to wieki temu rycerze otrzymywali od swojej wybranki serca rękawiczkę na znak oddania, są znane każdemu. Jednak rękawiczki były popularne już dużo wcześniej, w czasach starożytnych. Przez lata kobiety traktowały ten element garderoby jako coś obowiązkowego. W nie tak odległych czasach rękawiczki kojarzyły się głównie z wyższymi sferami. Noszono je na dworach i w towarzystwie. Trudno było wyobrazić sobie wyjście z gołymi rękami – opalone dłonie świadczyły o pochodzeniu z niższej warstwy społecznej. Wytworne damy nosiły długie rękawiczki do wieczorowych kreacji, na przykład na bale czy do opery. Dziś rękawiczki również nie są wyłącznie praktycznym, ogrzewającym dłonie elementem stroju. Właściwie dobrane, mogą znacząco odmienić codzienną stylizację.

Całuski, czyli co?

Nazwa “całuski” odnosi się do rękawiczek – często skórzanych – z charakterystycznym (najczęściej okrągłym lub owalnym) wycięciem na wierzchu dłoni. Wycięcie takie spotykane jest w damskich rękawiczkach samochodowych. Spopularyzowały się one dekady temu w czasach, gdy panie prowadziły już zmotoryzowane pojazdy. Nazwa wzięła się stąd, iż ten otwór w rękawiczce umożliwia całowanie kobiety w dłoń – bez konieczności ściągania jednej z rękawiczek. Obecnie całuski są zakładane przez panie nie tylko w sytuacjach, gdy wymagane jest prowadzenie pojazdu. Ten stylowy dodatek, wykonany z wysokiej jakości owczej lub jagnięcej skóry może być noszony i na co dzień, i przy wyjątkowych okazjach.

Do czego pasują?

Rękawiczki całuski sprawdzą się jako niebanalny element garderoby jesiennej czy wiosennej. Dobrze komponują się m.in. z:

  • botkami lub kozakami,
  • dopasowaną kolorystycznie torebką,
  • płaszczem damskim,
  • skórzaną kurteczką,
  • ciekawą biżuterią.

To dodatek nie tylko do zwykłych, casualowych stylizacji, ale i do bardziej eleganckich ubrań.

Nowoczesna klasyka

Podążając za potrzebami współczesnych kobiet, proponujemy innowacyjne i estetyczne rozwiązania. Jednym z nich są samochodowe rękawiczki damskie napoREBEL. Do ich produkcji użyliśmy naturalnej skóry owczej. Produkt został zaprojektowany tak, aby zapewnić wygodne i bezproblemowe korzystanie z dotykowych urządzeń, a także bankomatów czy biletomatu na parkingu. W ofercie mamy też rękawiczki z niezwykle miękkiej jagnięcej skóry – napoMODO. Ten model również wyposażony został w zaawansowaną technologię touchscreen. Rękawiczki są wytrzymałe, dobrze dopasowują się do dłoni i stanowią niebanalne, eleganckie uzupełnienie wiosennej garderoby. Propozycje te skierowane są do stylowych pań, ceniących sobie najwyższą jakość produktu i wygodę użytkowania. Rękawiczki takie to idealny pomysł na funkcjonalny, a jednocześnie piękny oraz wartościowy prezent dla bliskiej osoby. Nasze produkty, wykonane z najlepszych owczych i jagnięcych skór, objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Okazuje się, że samochodowe rękawiczki – całuski nie są wyłącznie atrybutem zmotoryzowanych pań. Ten typ rękawiczek może stanowić ciekawy i bardzo elegancki dodatek do garderoby. Wieczorne wyjście na koncert? A może randka lub spotkanie z przyjaciółmi w plenerze? Rękawiczki damskie nieprędko wyjdą z mody, warto więc mieć choć jedną ich parę w swojej szafie.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00