Spis treści:

  1. Charakterystyka rękawiczek irchowych
  2. Zalety i wady rękawiczek irchowych: poznaj je!
  3. Jak wyczyścić rękawiczki z irchy? Podpowiadamy!

Rękawiczki to niezbędny element garderoby damskiej i męskiej. To nie tylko praktyczne, ale i stylowe akcesorium, które zadba o komfort cieplny dłoni i ochroni wrażliwą skórę przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Rękawiczki jednak poza ochroną pełnią również rolę dodatku stylizacyjnego. Odpowiednio dobrane będą doskonałym dopełnieniem każdej stylizacji. Dlatego też poszukując idealnej pary rękawic, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepsze będą ciepłe modele z naturalnej skóry, która zapewni nie tylko szykowny wygląd, ale również posłuży przez wiele sezonów w niezmienionym stanie. W tej roli idealnie sprawdzą się rękawiczki z irchy. Pojawiają się jednak pytania, jakie są zalety i wady irchowych rękawiczek? Jak wyczyścić irchowe rękawiczki? Jak prać rękawiczki z irchy? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Charakterystyka rękawiczek irchowych

Ircha to niezwykle ekskluzywny i jednocześnie trudno dostępny materiał. Wszystko za sprawą najwyższej klasy naturalnej skóry, która potocznie określana jest irchą. Ircha to garbowany, wyprawiany z użyciem tranu materiał, który posiada charakterystyczny zapach i wyrazisty, specyficzny kolor. Cechą charakterystyczną rękawiczek wykonanych z irchy są występujące na nich naturalne, punktowe blizny i zdrapania. Należy tu jednak wskazać, że takie „skazy” nie mają negatywnego wpływu na użytkowanie rękawiczek irchowych, jak i ogólną trwałość czy estetykę akcesorium. Co więcej, takie blizny dodają rękawicom wyjątkowego i niepowtarzalnego wyglądu, który gwarantuje jednocześnie oryginalność materiału. Rękawiczki irchowe wykonane są zazwyczaj ze skóry saren, jeleni, danieli czy reniferów. Co ważne, ircha najczęściej występuje w kolorze naturalnego, lekkiego kremu.

Zalety i wady rękawiczek irchowych: poznaj je!

Irchowe rękawiczki to synonim elegancji i szyku. Takie modele noszone były niegdyś przez gentlemanów i szlachtę, dlatego do dziś kojarzone są z ekskluzywnymi dodatkami. Akcesorium z irchy jest niezwykle trwałe, dlatego doskonale sprawdzi się w roli rękawiczek do samochodu, gdyż nie przeciera się w newralgicznych miejscach i nie ślizga po kierownicy. Co więcej, ze względu na wyjątkowy materiał doskonale posłużą jako rękawiczki zimowe, zapewniając odpowiedni komfort cieplny. Co ważne, to szykowne i ponadczasowe akcesorium, które świetnie posłuży w roli skórzanych rękawiczek damskich, jak i skórzanych rękawic męskich. Dodatki z irchy mają jednak również wady, są trudno dostępne i problematyczne w konserwacji, ponieważ są jasne, przez co stosunkowo szybko się brudzą i wymagają częstego czyszczenia, aby zachowały estetyczny wygląd.

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/granatowy)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoBOLD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/szary)

219,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (czarny/granatowy)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoFUR (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (brązowy)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

249,00 

Jak wyczyścić rękawiczki z irchy? Podpowiadamy!

Ircha to rodzaj wyprawionej skóry metodą tłuszczową. To niezwykle istotna informacja z punktu widzenia czyszczenia i prania rękawic. Skóra irchowa bowiem przy czyszczeniu musi mieć kontakt z naturalnym tłuszczem. Dlatego też najlepszym środkiem do czyszczenia rękawic z irchy jest szare mydło. Należy zrobić zawiesinę z szarego mydła i letniej wody, a następnie włożyć do niej rękawice i delikatnie pocierać zabrudzone miejsca. Można użyć również delikatnej szczoteczki i za jej pomocą wyczyścić zabrudzenia. Po usunięciu brudu, rękawiczki należy wypłukać w letniej wodzie z dodatkiem mydła i ukończywszy proces rozwiesić je z dala od bezpośrednich źródeł ciepła (np. grzejników czy kominka). W procesie schnięcia należy zakładać je na dłonie, by nabrały odpowiedniej elastyczności, nie doprowadzając do całkowitego wysuszenia. Gotowe!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00