Spis treści:

  1. Co warto wiedzieć o rękawiczkach nieprzemakalnych? – charakterystyka
  2. Rękawiczki nieprzemakalne – zalety i wady

Zacieranie i rozcieranie, chowanie w rękawy albo w kieszenie, czy chuchanie – sposobów na rozgrzanie zmarzniętych dłoni jest kilka i z pewnością wszyscy dobrze je znamy. Ba! Nierzadko stosujemy podczas jesiennych chłodów i zimowych mrozów. Fakt jest jednak taki, że żadna metoda nie działa na dłużej i zapewnia tylko chwilowe uczucie ciepła. Dlatego warto wcielić w życie zasadę, że lepiej leczyć niż zapobiegać, dlatego zamiast ogrzewać dłonie, nie dopuść do ich wyziębienia. Najskuteczniejszym sposobem na chłód doskwierający dłoniom jest założenie ciepłych rękawiczek. Ochronią one dłonie przed nieprzyjemnymi czynnikami zewnętrznymi i zapobiegną uszkodzeniom delikatnej skóry rąk. Równie ważna – szczególnie w zimie – jest nieprzemakalność. Dzięki tej właściwości możesz oddać się sportom zimowym lub korzystać z uroków zimy bez obaw o przemoknięcie rękawic i związany z tym dyskomfort.

Rękawiczki męskie

napoMODERN (brązowy)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (różowy/złoty)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 

Co warto wiedzieć o rękawiczkach nieprzemakalnych? – charakterystyka

Rękawiczki nieprzemakalne to zdecydowanie modele do zadań specjalnych. Takie akcesoria są wręcz niezbędnym akcesorium zimowym, jeżeli uwielbiasz zimę i chętnie korzystasz z jej uroków. Zabawy na śniegu, rzucanie się śnieżkami, lepienie bałwana, ale również zimowe sporty – jazda na nartach, snowboardzie czy wyprawy górskie wymagają odpowiedniego przygotowania. Właśnie wtedy nieodzowne okazują się nieprzemakalne rękawiczki. Ich właściwości nie dopuszczają do przemoczenia materiału, zapobiegając dotarciu wilgoci do wrażliwej skóry dłoni, dzięki czemu zapobiegniesz nie tylko wychodzeniu i przemarznięciu rąk, ale również ich odmrożeniu. Okazuje się bowiem, że wilgotne dłonie w mroźne dni mogą przyczynić się do uszkodzenia naskórka i bolesnym odmrożeniom. Dlatego warto chronić dłonie przed tego typu sytuacjami. Nieprzemakalne rękawice wykonane są ze specjalnego materiału, który nie dopuszcza do przemoczenia i wniknięcia wilgoci wewnątrz rękawic.

Rękawiczki nieprzemakalne – zalety i wady

Rękawice nieprzemakalne doskonale sprawdzą się w roli zimowych rękawiczek. Dzięki nim bez obaw o przemoczenie możesz uprawiać sporty zimowe i cieszyć się ze śnieżnego puchu. Dodatkowo ocieplane rękawice nieprzemakalne są doskonałą propozycją dla osób, które lubią wyprawy w góry w okresie zimowym, takie akcesoria nie tylko zapewnią dłoniom odpowiedni komfort cieplny, ale pełnią również rolę ochronną. Dodatkowo pozwolą na przebywanie na śniegu przez długie godziny, który roztapia się na naszych dłoniach bez obaw o przemoczenie. Zimowe rękawice nieprzemakalne doskonale bowiem ograniczają przemakanie wody do wnętrza. Warto jednak wspomnieć, że nieprzemakalne rękawiczki to modele wykonane ze specjalnej, śliskiej tkaniny, która sprawia, że przyczepność do nich jest nieco gorsza, przez co przedmioty mogą wyślizgiwać się z dłoni. Dlatego, jeżeli zależy Ci na praktycznych rękawicach zimowych na co dzień, doskonałym wyborem będą rękawiczki dotykowe. Takie modele są nie tylko ciepłe, ale bardzo funkcjonalne – możesz w nich swobodnie korzystać z urządzeń z telefonem dotykowym. Modele ze skóry i bawełniane, akcesorium na zimę i na siłownię, rękawiczki samochodowe i sportowe znajdziesz w ofercie naszego sklepu napo gloves. Dzięki temu bez trudu znajdziesz idealne rękawiczki damskie i rękawice męskie.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00