Spis treści:

  1. Charakterystyka kaszmirowych rękawiczek: ekskluzywny i praktyczny dodatek
  2. Zalety i wady rękawiczek z kaszmiru: poznaj je!

Rękawiczki to niezbędny element garderoby każdego stylowego mężczyzny i eleganckiej kobiety. Takie akcesoria są nie tylko praktycznym, ale również niezwykle funkcjonalnym gadżetem, który zapewnia komfort cieplny i zapewnia ochronę wrażliwej skóry dłoni. Poszukując szykownych i ciepłych rękawiczek męskich czy damskich, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele wykonane z kaszmiru. Wyjątkowy materiał, który jest niezwykle delikatny i przyjemny zwiększa komfort noszenia, ale również doskonale zadba o ciepło dłoni. Czym charakteryzują się kaszmirowe rękawiczki? Jakie są wady i zalety rękawiczek z kaszmiru? O tym już za chwilę!

Charakterystyka kaszmirowych rękawiczek: ekskluzywny i praktyczny dodatek

Kaszmir to wyjątkowy materiał, który pozyskiwany jest z kozy kaszmirskiej, która żyje w Azji w pobliżu Himalajów. Z tego powodu włókna kaszmiru są niezwykle drogie, a sam materiał najdroższy na świecie. Za wysoką ceną idzie jednak jakość. Kaszmirowe rękawiczki są niezwykle komfortowe, nie gryzą i są przewiewne, dlatego że kaszmir jest oddychającym materiałem. Dodatkowo włókna kaszmiru są bardzo sprężyste, co oznacza, że rękawice z niego wykonane nie będą się gniotły, a rozciągnięte wrócą do swojej pierwotnej formy. Dodatkowo takie modele są miękkie i połyskliwe, dzięki czemu prezentują się bardzo szykownie i elegancko. Dlatego mogą posłużyć jako dodatek do wyjątkowo eleganckiego płaszcza.

-20%
159,20 
-20%
159,20 
-20%

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

191,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoWOOL (brązowy/kremowy)

175,20 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (zielony)

65,40 
-20%

Rękawiczki męskie

napoROGUE (czarny)

191,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoMEN (brązowy)

207,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoCORE eco (czarny)

90,30 

Zalety i wady rękawiczek z kaszmiru: poznaj je!

Kaszmirowym rękawiczkom trudno odmówić elegancji i ekskluzywnego wyglądu. Są delikatne, miękkie, połyskliwe i przyjemne w dotyku. Ogromną ich zaletą jest również komfort termiczny, kaszmir grzeje 3 razy lepiej niż wełna owcza! Takie modele, mimo że są cienkie, doskonale zapewniają dłoniom ochronę nawet w trakcie największych mrozów. Dodatkowo delikatny, miły w dotyku materiał powoduje, że kaszmirowe modele są niezwykle przyjemne w użytkowaniu. Co więcej, są również higroskopijne – chłoną parę i transportują ją na zewnątrz. Kaszmir jest również niezwykle trwały i lekki. Taka kompilacja zalet sprawia, że modele z kaszmiru doskonale sprawdzają się w roli zimowych rękawiczek. Kaszmirowe rękawiczki jednak pomimo wielu zalet, mają jedną podstawową wadę – modele z kaszmiru są drogie. Dlatego poszukując tańszej alternatywy, warto zwrócić uwagę na równie ciepłe i komfortowe, ale znacznie tańsze rękawiczki wełniane wykonane z wełny owczej.

W napo gloves znajdziesz wiele propozycji rękawiczek na zimę, jesień, wiosnę, a nawet na lato, które wykonane są z najwyższej jakości wełny, naturalnej skóry i skóry ekologicznej. Dzięki temu każdy znajdzie idealne rękawiczki damskie i rękawice męskie.

-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

191,20 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

65,40 
-40%

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

131,40 
-20%

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

191,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

199,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

207,20 
-20%

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

207,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

90,30