Spis treści:

  1. Charakterystyka kaszmirowych rękawiczek: ekskluzywny i praktyczny dodatek
  2. Zalety i wady rękawiczek z kaszmiru: poznaj je!

Rękawiczki to niezbędny element garderoby każdego stylowego mężczyzny i eleganckiej kobiety. Takie akcesoria są nie tylko praktycznym, ale również niezwykle funkcjonalnym gadżetem, który zapewnia komfort cieplny i zapewnia ochronę wrażliwej skóry dłoni. Poszukując szykownych i ciepłych rękawiczek męskich czy damskich, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele wykonane z kaszmiru. Wyjątkowy materiał, który jest niezwykle delikatny i przyjemny zwiększa komfort noszenia, ale również doskonale zadba o ciepło dłoni. Czym charakteryzują się kaszmirowe rękawiczki? Jakie są wady i zalety rękawiczek z kaszmiru? O tym już za chwilę!

Charakterystyka kaszmirowych rękawiczek: ekskluzywny i praktyczny dodatek

Kaszmir to wyjątkowy materiał, który pozyskiwany jest z kozy kaszmirskiej, która żyje w Azji w pobliżu Himalajów. Z tego powodu włókna kaszmiru są niezwykle drogie, a sam materiał najdroższy na świecie. Za wysoką ceną idzie jednak jakość. Kaszmirowe rękawiczki są niezwykle komfortowe, nie gryzą i są przewiewne, dlatego że kaszmir jest oddychającym materiałem. Dodatkowo włókna kaszmiru są bardzo sprężyste, co oznacza, że rękawice z niego wykonane nie będą się gniotły, a rozciągnięte wrócą do swojej pierwotnej formy. Dodatkowo takie modele są miękkie i połyskliwe, dzięki czemu prezentują się bardzo szykownie i elegancko. Dlatego mogą posłużyć jako dodatek do wyjątkowo eleganckiego płaszcza.

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny/zielony)

249,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (szary)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoSMART eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/szary)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/szary)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoROGUE (brązowy)

239,00 

Zalety i wady rękawiczek z kaszmiru: poznaj je!

Kaszmirowym rękawiczkom trudno odmówić elegancji i ekskluzywnego wyglądu. Są delikatne, miękkie, połyskliwe i przyjemne w dotyku. Ogromną ich zaletą jest również komfort termiczny, kaszmir grzeje 3 razy lepiej niż wełna owcza! Takie modele, mimo że są cienkie, doskonale zapewniają dłoniom ochronę nawet w trakcie największych mrozów. Dodatkowo delikatny, miły w dotyku materiał powoduje, że kaszmirowe modele są niezwykle przyjemne w użytkowaniu. Co więcej, są również higroskopijne – chłoną parę i transportują ją na zewnątrz. Kaszmir jest również niezwykle trwały i lekki. Taka kompilacja zalet sprawia, że modele z kaszmiru doskonale sprawdzają się w roli zimowych rękawiczek. Kaszmirowe rękawiczki jednak pomimo wielu zalet, mają jedną podstawową wadę – modele z kaszmiru są drogie. Dlatego poszukując tańszej alternatywy, warto zwrócić uwagę na równie ciepłe i komfortowe, ale znacznie tańsze rękawiczki wełniane wykonane z wełny owczej.

W napo gloves znajdziesz wiele propozycji rękawiczek na zimę, jesień, wiosnę, a nawet na lato, które wykonane są z najwyższej jakości wełny, naturalnej skóry i skóry ekologicznej. Dzięki temu każdy znajdzie idealne rękawiczki damskie i rękawice męskie.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00