Spis treści:

  1. Charakterystyka rękawiczek termicznych – co warto o nich wiedzieć?
  2. Rękawiczki termiczne – zalety i wady

Jesienią i zimą nasze dłonie narażone są na działanie niekorzystnych warunków: ujemnych temperatur, wiatru, deszczu i śniegu. Wpływają one negatywnie na kondycję delikatnej skóry, ale powodują również dyskomfort i nieprzyjemne uczucie. O ile, zima w mieście jest bardziej znośna – w każdej chwili możemy ogrzać się w przytulnej kawiarni, księgarni czy centrum handlowym, o tyle na górskim szlaku czy w trakcie uprawiania sportów zimowych opcja ta zdaje się być jedynie marzeniem. Dlatego warto wcześniej przygotować się do wyprawy i zadbać o komfort termiczny dłoni, chroniąc w ten sposób ręce przed wyziębieniem i zapobiegając uszkodzeniom delikatnej skóry. Doskonałym wyborem są rękawiczki termiczne, które dzięki swoim właściwościom nie tylko zapewnią ciepło, ale zapobiegną również jego utracie. Co ważne, odpowiednio dobrane rękawiczki to nie tylko kwestia wygody i komfortu, ale również bezpieczeństwa. Zastanawiasz się, czym charakteryzują się rękawice termiczne na zimę? Jakie są wady i zalety rękawiczek termicznych? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

Charakterystyka rękawiczek termicznych – co warto o nich wiedzieć?

Ludzki organizm jest stałocieplny, co oznacza, że aby mógł funkcjonować prawidłowo, musi zachować stałą temperaturę około 36,6°C. Dlatego przebywanie w niskich temperaturach wiąże się z dyskomfortem, przed którym organizm broni się, zwiększając ciśnienie krwi, by utrzymać temperaturę. Zimą najbardziej narażone na utratę ciepła (zaraz po głowie) są dłonie. Dlatego zimowe rękawiczki to obowiązkowy element stylizacji w chłodne, mroźne dni. Dostępnych jest wiele różnych modeli rękawic na zimę – od bawełnianych, skórzanych, przez sportowe po eleganckie. Modelem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, są rękawiczki termiczne, których technologia nie dopuszcza do wyziębienia dłoni, gdyż pozwalają one na zachowanie stałej temperatury. Co ważne, mimo że mając na dłoniach rękawice termiczne, nie musimy obawiać się o cyrkulację powietrza. Co więcej, takie modele nie tylko chronią przed zimnem, ale również gorącem (mają właściwości termoochronne), dlatego trzymając termos gorącego naparu nie musisz obawiać się poparzeń

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (czarny/granatowy)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoGENT (czarny/szary)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki termiczne – zalety i wady

Rękawiczki termiczne to modele termoaktywne, doskonale odprowadzające wilgoć i zapewniające ciepło, ale również modele z wkładką termiczną i warstwą zewnętrzną. Takie modele zapobiegają utracie ciepła, dzięki czemu gwarantują komfort i wygodę. W zimie warto jednak zaopatrzyć się nie tylko w ciepłe, ale również praktyczne rękawice. Obie te funkcje spełniają dotykowe rękawiczki zimowe dostępne w ofercie napo gloves. Takie modele nie tylko zapewnią odpowiedni komfort cieplny dłoni, ale również będą bardzo praktyczne – pozwolą na korzystanie z urządzeń z ekranem dotykowym bez konieczności zdejmowania rękawic. Dodatkowo, w zależności od wybranego modelu mogą posłużyć jako rękawice zimowe, samochodowe, czy na siłownie.

Rękawiczki damskie i rękawice męskie to elementy garderoby, których nie może zabraknąć w sezonie jesienno-zimowym. Warto jednak posiadać w szafie kilka par, które będą spełniały różne funkcje i zagwarantować sobie wygodę użytkowania.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00