Spis treści:

  1. Co wyróżnia piłkarskie rękawiczki treningowe? Sprawdź!
  2. Profesjonalne rękawice piłkarskie – modele, które ułatwią i uprzyjemnią wysiłek
  3. Rękawiczki zimowe dla piłkarzy – praktyczne modele zwiększające komfort zawodnika
  4. Rękawice piłkarskie dla dzieci – zabawa i bezpieczeństwo
  5. Rozmiary rękawic piłkarskich – dopasuj idealne rękawice

Każda aktywność fizyczna wiąże się z odpowiednim przygotowaniem stroju, obuwia i akcesoriów. Piłka nożna nie jest wyjątkiem, wygodny ubiór i sportowe obuwie – korki, to podstawowe elementy stylizacji każdego piłkarza. Równie ważne są dodatki, a przede wszystkim rękawice dla piłkarzy i bramkarzy. Rękawiczki piłkarskie i bramkarskie to niezbędny element wyposażenia każdego piłkarza i bramkarza, zarówno wśród profesjonalnych zawodników, jak i tych, którzy grają hobbystycznie czy rekreacyjnie. Pojawiają się jednak pytania, na jaki model rękawiczek piłkarskich się zdecydować? Jakie rękawice do piłki nożnej będą najlepsze? Bez obaw, już za chwilę rozwiejemy wszelkie wątpliwości i pomożemy w doborze idealnych rękawic do gry w piłkę nożną.

Co wyróżnia piłkarskie rękawiczki treningowe? Sprawdź!

Piłka nożna to wymagający sport, w którym liczy się szybkość i precyzja. Niestety jak każda inna aktywność również piłka nożna wiąże się z ryzykiem kontuzji. Dlatego warto zadbać odpowiednie przygotowanie zarówno do treningu przed meczem, jak i do meczu. Poza odpowiednim obuwiem i wygodnym, sportowym ubraniem, piłkarze i bramkarze powinni wyposażyć się w rękawiczki piłkarskie. Najlepsze modele rękawic do gry w piłkę nożną to te, które wykonane są z cienkiego materiału, który przepuszcza powietrze. Dzięki temu skóra dłoni jest odpowiednio wentylowana, co zapewnia komfort zawodnikowi. Równie ważne jest ustabilizowanie nadgarstków, dlatego warto wybierać wyższe rękawice chroniące i usztywniające nadgarstek. Ma to szczególne znaczenie w przypadku rękawic bramkarskich, to bramkarz bowiem narażony jest na wzmożoną kontuzję rąk – nadgarstków i palców podczas obrony bramki. Dobrze dobrane rękawice bramkarskie dadzą niezbędne wsparcie podczas przyjmowania nawet najsilniejszych strzałów. Dzięki czemu nadgarstki i palce zyskują amortyzację niwelującą siłę uderzenia i ochronę przed bolesnymi urazami. W przypadku rękawic bramkarskich równie ważna jest przyczepność, która pozwala na przejęcie kontroli nad piłką.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/bordowy)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoFUR (brązowy)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSHINE (czarny/srebrny)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (brązowy)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

129,00 

Profesjonalne rękawice piłkarskie – modele, które ułatwią i uprzyjemnią wysiłek

Rękawice to nie tylko praktyczny, ale i funkcjonalny gadżet podczas gry w piłkę nożną. Rękawiczki piłkarskie to akcesorium, które zapewni komfort cieplny dłoniom podczas gry w chłodne dni, ale również ustabilizuje dłonie i ochroni przed kontuzją – możliwym zwichnięciem – w momencie upadku na murawę boiska czy przyjmowaniem piłki przez bramkarza. Dlatego też profesjonale rękawiczki piłkarskie powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. O ile w przypadku piłkarzy doskonale sprawdzą się cienkie, elastyczne rękawiczki, o tyle w przypadku bramkarza konieczne są modele z dodatkowym wzmocnieniem, które uchroni dłonie i nadgarstki przed poruszającą się z dużą prędkością piłką, która mogłaby spowodować kontuzję lub uraz.

Rękawiczki zimowe dla piłkarzy – praktyczne modele zwiększające komfort zawodnika

Piłka nożna to sport, który można uprawiać całym rokiem – zarówno latem i wiosną, jak i jesienią i zimą. Niemniej jednak gra w piłkę nożną odbywa się zazwyczaj na świeżym powietrzu, a to powoduje, że w sezonie jesienno-zimowym pogoda nie zawsze sprzyja zawodnikom. Dlatego w chłodne dni warto zabrać na trening oraz mecz rękawiczki, które zadbają o komfort cieplny dłoni i nie dopuszczą do ich przemarznięcia. Rękawiczki na zimę dla piłkarzy to przede wszystkim modele z polarową podszewką, która jest warstwą wspomagającą ochronę przed chłodem i nieprzyjemnymi warunkami pogodowymi.

Rękawice piłkarskie dla dzieci – zabawa i bezpieczeństwo

Piłka nożna to jedna z ulubionych aktywności małych sportowców. Dzieci jednak szczególnie narażone są na urazy, ich delikatna i wrażliwa skóra częściej ulega otarciom, a nadgarstki nie są wystarczająco wyćwiczone, by odeprzeć każdą piłkę skierowaną w światło bramki. Z tego powodu dzieci, które grają w piłkę nożną, powinny zakładać rękawiczki nie tylko w celu polepszenia komfortu w trakcie rozgrywania meczu, ale również dla ich bezpieczeństwa i ochrony przed możliwymi kontuzjami. Dłuższe rękawiczki dziecięce ustabilizują nadgarstki, zapewnią odpowiednią ochronę przed otarciami w trakcie upadku, ale będą również modnym akcesorium, które dopełni stylizację małego piłkarza. Co więcej, sportowe rękawiczki dla dzieci mogą być fajnym gadżetem, kiedy wybierzemy model z funkcją dotykową. Dzięki temu dziecko w przerwie meczu bez konieczności zdejmowania rękawiczek będzie mogło skorzystać ze smartfona czy telefonu z ekranem dotykowym. Spraw radość i zapewnij bezpieczeństwo swojemu dziecku podczas aktywnego wypoczynku.

Rozmiary rękawic piłkarskich – dopasuj idealne rękawice

Rękawiczki piłkarskie i bramkarskie to akcesoria, które pojawiają się w wielu różnych fasonach, wzorach i rozmiarach. Rękawice do gry w piłkę to gadżety, które powinny towarzyszyć zawodnikom na treningach i meczach w ciągu całego roku. Dlatego bez problemu można znaleźć modele na zimę z dodatkowym ociepleniem i na lato. Ale! Rękawiczki nie będą spełniały swojego zadania, jeśli będą za duże lub zbyt małe. W każdym przypadku powodują dyskomfort i znacznie utrudniają skupienie się na grze. Dlatego kluczowe jest właściwe dobranie rozmiaru do dłoni. Rękawiczki piłkarskie i bramkarskie to akcesoria, które występują w wielu rozmiarach. Dzięki temu odnalezienie idealnej pary męskich sportowych rękawiczek dla dorosłych czy dla dzieci nie będzie stanowiło problemu.

Rękawiczki to akcesorium, którego zadaniem jest ochrona wrażliwej skóry dłoni przed bolesnymi otarciami i urazami. Z tego powodu rękawice powinny towarzyszyć sportowcom podczas aktywności fizycznych. Co więcej, powinny być one odpowiednio dobrane do sportu. Dlatego rękawiczki na kajak będą inne niż rękawice na runmageddon. Jeśli jednak nie chcesz inwestować w wiele różnych modeli, warto wyposażyć się w porządne rękawiczki na siłownie to uniwersalne modele, które sprawdzą się podczas uprawiania wielu aktywności sportowych.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00