Spis treści:

  1. Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek na runmageddon? Podpowiadamy, na jakie modele zwrócić uwagę
  2. Jakie rękawiczki wybrać na runmageddon? Sprawdzone modele, które ochronią dłonie podczas sportowej przygody

Każdy zwolennik aktywności fizycznej, w którym drzemie duch rywalizacji, z pewnością nie raz zastanawiał się nad wyzwaniem sportowym, jakim jest runmageddon. Runmageddon to profesjonalnie zorganizowane biegi z przeszkodami, które dla jednych wydają się biegiem nie do pokonania, a dla innych są wyzwaniem, które trzeba podjąć. W zależności od sprawności i kondycji fizycznej można wybrać bieg o różnym stopniu trudności. Niezależnie jednak od tego, na jaki stopień trudności się zdecydujesz, warto odpowiednio się przygotować, by móc czerpać przyjemność z podjętego wyzwania. Wygodne ubranie i obuwie to podstawa każdej sportowej stylizacji. Równie ważne jest jednak także odpowiednie zabezpieczenie dłoni. Sportowe rękawiczki to podstawa wyposażenia na runmageddon. Podczas morderczego biegu z przeszkodami napotkasz wiele przeszkód, które przetestują siłę Twoich ramion i dłoni. Nawet w przypadku, kiedy możesz polegać na ich sile, warto pomyśleć o rękawiczkach, które zabezpieczą delikatną i wrażliwą skórę dłoni przed mogącymi wystąpić otarciami, odciskami i urazami. Pojawiają się jednak pytania, na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek na wzmożony wysiłek fizyczny? Jakie rękawiczki wybrać na runmageddon? Już za chwilę zdradzimy Ci, na jakie rękawiczki sportowe postawić, by przetrwać wyzwanie i pokonać każdą z przeszkód bez bolesnych urazów na dłoniach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawiczek na runmageddon? Podpowiadamy, na jakie modele zwrócić uwagę

Runmageddon to bez wątpienia wspaniała, sportowa przygoda, ale również ogromny wysiłek. Wiele przeszkód ma na celu sprawdzenie siły mięśni i chwytu dłoni. Z tego powodu niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie rąk do morderczego wysiłku. Dlatego też niezastąpionym dodatkiem runmageddonowej stylizacji są rękawiczki sportowe. O ile to, że rękawice są niezbędne jest niezaprzeczalnym faktem, o tyle odpowiedni ich dobór wbrew pozorom wcale nie jest tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać. Na co zatem zwrócić uwagę, przy doborze rękawic na runmageddon? Jeżeli zadbasz o kilka istotnych szczegółów, z pewnością ułatwisz sobie pokonanie trudnych przeszkód i ochronisz swoje dłonie. Szukając odpowiednich rękawiczek na runmageddon warto wcześniej zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie najbardziej praktyczne. Dlatego też wybierając rękawice na sportową przygodę, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego są wykonane. Materiał powinien przepuszczać powietrze, by nie dopuścić do przegrzania dłoni i zadbać o komfort termiczny skóry podczas wzmożonego wysiłku. Co więcej, delikatny, przepuszczający powietrze materiał zabezpieczy wrażliwą i delikatną skórę dłoni przed mogącymi się pojawić podrażnieniami – otarciami, pęcherzami czy odciskami. Równie ważny jest odpowiedni uchwyt, który zapewni antypoślizgowa powłoka. Z tego powodu wewnętrzna strona rękawic na runmageddon powinna być wyposażona w silikon lub inną antypoślizgową powłokę, która zapobiegnie ślizganiu się dłoni i zapewni właściwą przyczepność podczas wspinania się czy wdrapywania na różnego rodzaju przeszkody. Ale to nie wszystko! Wybierając rękawiczki na runmageddon, należy pamiętać, że powinny być one dobrze dopasowane do dłoni. W przeciwnym razie nawet idealne rękawiczki z najlepszego materiału i z doskonałą powierzchnią antypoślizgową nie spełnią swojego zadania. Zbyt małe rękawiczki będą powodować dyskomfort i uciskać dłonie, z kolei zbyt duże rękawice będą przeszkadzać i utrudniać pokonywanie przeszkód. W odpowiednim dobraniu rękawiczek z pewnością przydatna okaże się odpowiedź na pytanie: jak mierzyć rękawiczki? Aby dobrać odpowiedni rozmiar rękawiczek, należy zmierzyć obwód dłoni bez kciuka na wysokości kostek. Uzyskany wynik wystarczy odnaleźć w tabeli z rozmiarami rękawic i gotowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdź nasz wpis na blogu.

Jakie rękawiczki wybrać na runmageddon? Sprawdzone modele, które ochronią dłonie podczas sportowej przygody

Rękawiczki na runmageddon powinny być idealnie dopasowane, a dodatkowo przepuszczać powietrze i być wyposażone w powierzchnię antypoślizgową – o tym wspomnieliśmy wyżej. Jakie modele zatem wybrać decydując się na udział w runmageddonie? Jeśli posiadasz dobrze dobraną parę rękawiczek sportowych nic nie stoi na przeszkodzie, by towarzyszyły Ci podczas Twojej przygody na runmageddonie. Zabranie rękawiczek z siłowni to dobry pomysł, taki model jest już sprawdzony. Dzięki czemu będziesz mieć pewność, że zapewnią komfort i wygodę podczas całego biegu. Równie dobrym rozwiązaniem jest zakup rękawiczek sportowych z elastycznego materiału i silikonową powłoką antypoślizgową, która zwiększy przyczepność i poprawi siłę uchwytu na przeszkodach z linami. Równie dobrze sprawdzą się rękawiczki na kajak lub rękawice piłkarskie, o ile wykonane są z elastycznego, przewiewnego materiału z powierzchnią antypoślizgową. Należy również pamiętać, że decydując się na udział w runmageddonie trzeba być przygotowanym na każdą okoliczność, dlatego warto mieć ze sobą drugą parę rękawiczek, która posłuży w przypadku, kiedy poprzednia para ulegnie awarii.

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny/zielony)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoFUR (czarny)

259,00 

Właściwie dobrane rękawiczki na runmageddon to gwarancja ochrony dłoni przed bolesnymi otarciami i odciskami, ale również zapewnienie komfortu podczas pokonywania kolejnych przeszkód w drodze na metę. Dzięki idealnie dobranym rękawiczkom bieg z przeszkodami będzie niezapomnianą przygodą w duchu sportowej rywalizacji, a Ty zapomnisz o możliwym dyskomforcie. Odpowiedni dobór rękawic jest ważny nie tylko w przypadku sportowych modeli. Jakie rękawiczki samochodowe wybrać? Jeśli zastanawiasz się nad zakupem rękawic do prowadzenia auta, koniecznie zapoznaj się z naszym kolejnym wpisem na blogu. Znajdziesz tam kilka praktycznych porad, które pomogą w odnalezieniu idealnie dopasowanych rękawiczek zwiększających komfort podczas jazdy.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00