Spis treści:

  1. Jakie rękawiczki wybrać na kajak? Podpowiadamy!
  2. Rękawiczki na kajaki – modny i praktyczny dodatek podczas aktywnego wypoczynku
  3. Rękawiczki dla kajakarzy – funkcjonalne gadżety

Aktywność fizyczna zyskuje coraz więcej zwolenników. Wiele osób chcąc odpocząć od codziennych obowiązków, decyduje się na aktywny wypoczynek. Wiosną i latem szczególną popularnością cieszą się spływy kajakowe. Trudno się temu dziwić! Wspaniała pogoda, piękne okoliczności przygody i możliwość spędzenia czasu w gronie najbliższych i przyjaciół to wystarczające argumenty. Ale! Wybierając się na kajaki, warto pomyśleć o odpowiednim wyposażeniu. Wygodny, sportowy ubiór i obuwie to podstawa, niemniej ważne są jednak również rękawiczki, które ochronią dłonie podczas długich godzin wiosłowania. Jakie zatem rękawiczki wybrać na kajak? Na jaki model rękawiczek kajakarskich się zdecydować?

Rękawiczki sportowe

napoTECH (zielony)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoJOLI eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki skórzane

napoKISS (brązowy)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoELEGANT (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

129,00 

Jakie rękawiczki wybrać na kajak? Podpowiadamy!

Wyprawa na kajaki to gwarancja świetnej zabawy, ale również wytężonego wysiłku. Podczas tego typu aktywności fizycznej na wzmożony wysiłek narażone są szczególnie dłonie. Wiosłowanie przez kilka godzin to doskonały trening rąk. Niestety delikatna skóra dłoni może ulec otarciom, a na rękach mogą pojawić się bolesne odciski. Z tego powodu rękawiczki kajakowe to niezbędny element, który powinien towarzyszyć podczas spływu kajakowego. Rękawice na kajak ochronią skórę dłoni przed powstaniem bolesnych odcisków czy otarć, ale nie tylko! Odpowiednio dobrany model wpłynie na lepszy komfort dłoni oraz sprawi, że będziemy pewniej trzymać wiosło. Dlatego wybierając odpowiednie rękawice kajakowe, warto zwrócić uwagę na modele, które wykonane są z dobrej jakości materiału, zapewniającego skórze właściwą wentylację. W takiej roli świetnie sprawdzą się skórzane rękawiczki, które przepuszczają powietrze, nie dopuszczając do przegrania dłoni. Skórzane rękawiczki skutecznie uniemożliwią powstawanie odcisków podczas wielu powtórzeń wiosłowania, dbając jednocześnie o dobrą kondycję skóry dłoni. W roli rękawic kajakowych równie dobrze sprawdzą się materiałowe rękawiczki na kajak. Warto wówczas wybrać model z najwyższej jakości elastycznego materiału, który pokryty będzie silikonową  powłoką antypoślizgową. Dzięki temu wiosło będzie można trzymać pewnie w dłoni, a materiał szybko wyschnie w razie przemoczenia wodą. Odpowiednie rękawiczki sportowe to must have na spływie kajakowym, dlatego poszukiwania modelu zacznij z wyprzedzeniem, wcześniej określając budżet, jaki możesz na ten cel przeznaczyć.

Rękawiczki na kajaki – modny i praktyczny dodatek podczas aktywnego wypoczynku

Rękawice kajakarskie powinny odpowiednio zabezpieczać dłonie, które będą narażone na zwiększony wysiłek. Dlatego modele na kajak powinny charakteryzować się wytrzymałością i komfortem użytkowania. Niezależnie od rodzaju wykonywania czynności każdemu zależy, by ciągle być w kontakcie. Dlatego też telefony zabieramy wszędzie – również na kajaki. Z tego powodu wybierając rękawiczki kajakowe, warto zdecydować się na rękawice z funkcją dotyku. Pojawia się jednak pytanie, co to rękawiczki dotykowe? Rękawiczki dotykowe to modele wyposażone w specjalną technologię, która umożliwia korzystanie z telefonów, smartfonów i tabletów bez konieczności zdejmowania okrycia dłoni. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i świetnie sprawdzi się podczas spływu kajakowego. Dzięki rękawiczkom dotykowym w każdej chwili można skorzystać ze smartfona, by już po chwili powrócić do wiosłowania. Co więcej, rękawice kajakarskie z funkcją dotyku są nie tylko praktyczne, ale również modne – występują w wielu kolorach i fasonach. Dlatego to rewelacyjny gadżet, który dopełni sportową stylizację podczas aktywności na kajaku. Wiele ciekawych i praktycznych modeli rękawic dotykowych znajdziesz w sklepie internetowym napogloves.pl – sprawdź i znajdź idealny model dla siebie!

Rękawiczki dla kajakarzy – funkcjonalne gadżety

Rękawiczki kajakarskie to niezbędny element wyposażenia każdego fana tego sportu wodnego. Rękawice na kajak zapewniają lepszy uchwyt wiosła i chronią dłonie przed bolesnymi otarciami. Zawodowi kajakarze powinni wyposażyć się w profesjonalne modele rękawic na kajak. W przypadku uprawiania tego sportu amatorsko i rekreacyjnie nie ma potrzeby inwestowania w profesjonalne rękawice. Wybierając się na spływ kajakowy, można wykorzystać rękawiczki na siłownie. Takie modele równie dobrze spełnią swoją funkcję – zabezpieczą skórę dłoni i zapewnią komfort podczas wysiłku fizycznego. Niezależnie od modelu rękawiczki na kajaki to funkcjonalne gadżety, których zdecydowanie nie powinno zabraknąć w wyposażeniu podczas spływu kajakowego.

Wybierając rękawiczki kajakarskie warto pamiętać, że powinny być wytrzymałe i odpowiednio dopasowane, by właściwie zabezpieczać delikatną skórę dłoni. Pojawia się jednak pytanie, jak mierzyć rękawiczki? Bez obaw, na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź na naszym blogu!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00