Spis treści:

  1. Co warto wiedzieć o rękawiczkach polarowych? – charakterystyka
  2. Rękawiczki polarowe – sprawdź zalety i wady

Do sezonu jesienno-zimowego warto się odpowiednio przygotować. Ciepły płaszcz, czapka, szalik to niezbędne elementy zimowej stylizacji. W sezonie jesienno-zimowym warto jednak zadbać również o komfort termiczny dłoni, które narażone są na szybkie wyziębienie. Okrycie rąk pełni przede wszystkim funkcję ochronną, gdyż zabezpiecza delikatną skórę dłoni przed nieprzyjemnymi czynnikami zewnętrznymi: wiatrem, mrozem, deszczem i śniegiem. Dlatego dobrym wyborem będą rękawiczki, które nie tylko spełnią tę funkcję, ale również będą przyjemne w dotyku, dzięki czemu spotęgują uczucie komfortu. W tej roli doskonale sprawdzą się rękawiczki polarowe – są ciepłe i delikatne w dotyku, dodatkowo nie są zbyt grube, dzięki czemu nie utrudniają wykonywania czynności i nie trzeba ich uprzednio zdejmować. Dlatego to świetny wybór, kiedy liczysz na wygodę i komfort oraz poszukujesz zimowego akcesorium na co dzień. Jakie są zalety i wady polarowych rękawiczek? Czy to dobry wybór na zimę? O tym już za chwilę!

Co warto wiedzieć o rękawiczkach polarowych? – charakterystyka

Mówiąc o polarowych rękawiczkach, warto wcześniej wyjaśnić, czym właściwie jest polar. Co to zatem za materiał? Okazuje się, że polar to materiał z cienkich poliestrowych włókien, które wypełnione są powietrzem. Materiał ten zazwyczaj w całości wykonany jest z tworzyw sztucznych i PET, dzięki czemu doskonale zatrzymuje ciepło. Warto wskazać, że struktura została stworzona na wzór futra niedźwiedziego. Rękawiczki polarowe charakteryzują się hydrofobowością i dobrą izolacją ciepła. Niektóre modele mogą mieć również właściwości termoizolacyjne podobne jak wełna, co ciekawe nie traci ich w przypadku zamoczenia. Rękawiczki polarowe to modele, które dzięki paroprzepuszczalności nie dopuszczają do przegrzania i zapocenia dłoni, dlatego zapewniają komfort noszenia. Dodatkowo rękawiczki z polaru są nie tylko bardzo ciepłe, ale również wytrzymałe, co w przypadku takiego akcesorium ma istotne znaczenie. Dzięki czemu rękawice z polaru doskonale sprawdzą się w roli rękawiczek zimowych.

-20%

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

207,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny)

199,20 
-20%

Rękawiczki damskie

napoPELLE (czarny)

207,20 
-20%
119,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoUOMO eco (czarny)

90,30 
-40%
173,40 
-30%

Rękawiczki damskie

napoFEMME eco (czarny)

90,30 
-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

199,20 

Rękawiczki polarowe – sprawdź zalety i wady

Zimowe akcesorium z polaru to model, który posłuży zarówno jako rękawiczki damskie, jak i rękawice męskie. Modele doskonale sprawdzają się w obszarze izolacji delikatnej skóry dłoni od chłodu. Dodatkowo takie akcesoria świetnie dbają o przepuszczalności powietrza. Rękawiczki polarowe dzięki aktywnemu eksportowi wilgoci ze skóry do zewnętrznej warstwy materiału nie dopuszczając do przegrzania dłoni. Niezaprzeczalną zaletą rękawiczek z polaru jest również ich lekkość. Wykorzystana tkanina mimo dobrych parametrów izolacyjnych, cechuje się niską wagą, dzięki czemu akcesorium będzie niemal niewyczuwalne na dłoniach. Niemniej jednak polar nie jest wodoodporny i nieprzemakalny, dlatego jeśli jesteś fanem sportów zimowych, takie akcesorium po kilku godzinach może przemoknąć, a co za tym idzie wilgotne, potęgować uczucie zimna, doprowadzając do wychłodzenia dłoni.

Jeżeli poszukujesz ciepłych i funkcjonalnych rękawiczek damskich lub męskich, sprawdź ofertę napo gloves. Znajdziesz u nas wiele modeli rękawic, które dzięki dotykowej technologii, mogą okazać się modnym i praktycznym gadżetem.

-20%

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

191,20 
-40%

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

65,40 
-40%

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

131,40 
-20%

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

191,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

199,20 
-20%

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

207,20 
-20%

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

207,20 
-30%

Rękawiczki męskie

napoTWEED eco (czarny/szary)

90,30