Spis treści:

  1. Co warto wiedzieć o rękawiczkach polarowych? – charakterystyka
  2. Rękawiczki polarowe – sprawdź zalety i wady

Do sezonu jesienno-zimowego warto się odpowiednio przygotować. Ciepły płaszcz, czapka, szalik to niezbędne elementy zimowej stylizacji. W sezonie jesienno-zimowym warto jednak zadbać również o komfort termiczny dłoni, które narażone są na szybkie wyziębienie. Okrycie rąk pełni przede wszystkim funkcję ochronną, gdyż zabezpiecza delikatną skórę dłoni przed nieprzyjemnymi czynnikami zewnętrznymi: wiatrem, mrozem, deszczem i śniegiem. Dlatego dobrym wyborem będą rękawiczki, które nie tylko spełnią tę funkcję, ale również będą przyjemne w dotyku, dzięki czemu spotęgują uczucie komfortu. W tej roli doskonale sprawdzą się rękawiczki polarowe – są ciepłe i delikatne w dotyku, dodatkowo nie są zbyt grube, dzięki czemu nie utrudniają wykonywania czynności i nie trzeba ich uprzednio zdejmować. Dlatego to świetny wybór, kiedy liczysz na wygodę i komfort oraz poszukujesz zimowego akcesorium na co dzień. Jakie są zalety i wady polarowych rękawiczek? Czy to dobry wybór na zimę? O tym już za chwilę!

Co warto wiedzieć o rękawiczkach polarowych? – charakterystyka

Mówiąc o polarowych rękawiczkach, warto wcześniej wyjaśnić, czym właściwie jest polar. Co to zatem za materiał? Okazuje się, że polar to materiał z cienkich poliestrowych włókien, które wypełnione są powietrzem. Materiał ten zazwyczaj w całości wykonany jest z tworzyw sztucznych i PET, dzięki czemu doskonale zatrzymuje ciepło. Warto wskazać, że struktura została stworzona na wzór futra niedźwiedziego. Rękawiczki polarowe charakteryzują się hydrofobowością i dobrą izolacją ciepła. Niektóre modele mogą mieć również właściwości termoizolacyjne podobne jak wełna, co ciekawe nie traci ich w przypadku zamoczenia. Rękawiczki polarowe to modele, które dzięki paroprzepuszczalności nie dopuszczają do przegrzania i zapocenia dłoni, dlatego zapewniają komfort noszenia. Dodatkowo rękawiczki z polaru są nie tylko bardzo ciepłe, ale również wytrzymałe, co w przypadku takiego akcesorium ma istotne znaczenie. Dzięki czemu rękawice z polaru doskonale sprawdzą się w roli rękawiczek zimowych.

Rękawiczki damskie

napoJOLI eco (czarny)

129,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoROCK (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki damskie

napoELEGANT (czarny)

259,00 

Rękawiczki polarowe – sprawdź zalety i wady

Zimowe akcesorium z polaru to model, który posłuży zarówno jako rękawiczki damskie, jak i rękawice męskie. Modele doskonale sprawdzają się w obszarze izolacji delikatnej skóry dłoni od chłodu. Dodatkowo takie akcesoria świetnie dbają o przepuszczalności powietrza. Rękawiczki polarowe dzięki aktywnemu eksportowi wilgoci ze skóry do zewnętrznej warstwy materiału nie dopuszczając do przegrzania dłoni. Niezaprzeczalną zaletą rękawiczek z polaru jest również ich lekkość. Wykorzystana tkanina mimo dobrych parametrów izolacyjnych, cechuje się niską wagą, dzięki czemu akcesorium będzie niemal niewyczuwalne na dłoniach. Niemniej jednak polar nie jest wodoodporny i nieprzemakalny, dlatego jeśli jesteś fanem sportów zimowych, takie akcesorium po kilku godzinach może przemoknąć, a co za tym idzie wilgotne, potęgować uczucie zimna, doprowadzając do wychłodzenia dłoni.

Jeżeli poszukujesz ciepłych i funkcjonalnych rękawiczek damskich lub męskich, sprawdź ofertę napo gloves. Znajdziesz u nas wiele modeli rękawic, które dzięki dotykowej technologii, mogą okazać się modnym i praktycznym gadżetem.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00