Spis treści:

  1. Skóra i wełna – materiały naturalnie modne
  2. Rękawiczki skórzano-wełniane – tak czy nie?
  3. Do czego nosić rękawiczki uszyte ze skóry i wełny?

Wybór odpowiedniej pary rękawiczek, w szczególności na zimę, jest uwarunkowany nie tylko ceną, ale przede wszystkim rodzajem materiału, z którego zostały wykonane. W roli codziennych dodatków do zestawień na mroźne dni najlepsze wydają się wyroby uszyte ze skóry lub wełny. A co, jeśli by połączyć oba materiały i otrzymać rękawiczki, które doskonale sprawdzą się do użytku nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych? Sprawdź, dlaczego skóra z wełną to idealne połączenie w tego typu elementach garderoby.

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/granatowy)

219,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny/zielony)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (brązowy/kremowy)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoCROCHET (czarny)

249,00 

Skóra i wełna – materiały naturalnie modne

W epoce, kiedy do szycia ubrań na powszechną skalę wykorzystywane są syntetyczne materiały takie jak, chociażby poliester, wiskoza czy poliamid, wyroby powstające przy użyciu skóry oraz wełny na nowo wracają do łask. Skóra jest materiałem pierwotnym i niepowtarzalnym, ale to nie są jedyne zalety, jakimi może się poszczycić. Tego typu surowiec jest:

  • wytrzymały,
  • elastyczny,
  • miękki w dotyku,
  • przepuszczalny, a to oznacza, że pozwala naskórkowi swobodnie oddychać.

Z kolei wełna to naturalny materiał pochodzenia zwierzęcego. Najczęściej można zetknąć się z wełną owczą, ale z puchatych producentów tego surowca można też wymienić alpaki, króliki oraz lamy. Wszystko, co jest wykonane z wełny, czy to rękawiczki męskie, czy szaliki i czapki, wyróżnia się wyjątkową trwałością oraz estetyką. Bardzo ważną zaletą tego surowca jest także stosunkowo mała podatność na mechacenie oraz filcowanie. Jeśli o wełniany wyrób będziemy odpowiednio dbać, wówczas możemy mieć pewność, że posłuży nam przez naprawdę długi czas.

Rękawiczki skórzano-wełniane – tak czy nie?

Jeśli cenisz sobie wysoką jakość i wytrzymałość, wówczas z całą pewnością zrezygnujesz z produktów uszytych przy użyciu syntetycznych tkanin. Poza tym, że są one zwykle nietrwałe, to dodatkowo nie gwarantują właściwej ochrony przed zimnem. Z kolei rękawiczki wykonane przy wykorzystaniu skóry oraz wełny nie tylko skutecznie zabezpieczą dłonie przed mrozem, ale także umożliwią naskórkowi swobodne oddychanie (co zapobiegnie poceniu), ponieważ materiały te cechują się odpowiednią przepuszczalnością powietrza.

Zastanawiając się nad kwestią, czy wybrać rękawiczki skórzane, czy skórzano-wełniane, w tej sytuacji wybór powinien być uzależniony w głównej mierze od preferowanego stylu. Dodatki wykonane z gładkiej skóry będą bardziej eleganckie, dlatego idealnie sprawdzą się do wszelkiego rodzaju zestawów biznesowych.

Jeżeli jednak jesteś zwolennikiem stylu casual, wówczas rękawiczki stanowiące połączenie wełny i skóry, będą z całą pewnością doskonałym wyborem. Ciekawą propozycją mogą okazać się ekskluzywne produkty z linii napoWOOL marki napo gloves, które poza tym, że zostały zaprojektowane i uszyte według najnowszych trendów, cechują się innowacyjną technologią touchscreen, dzięki której są dostosowane do obsługi ekranów dotykowych. Umożliwiają swobodne posługiwanie się nie tylko telefonem, tabletem i nawigacją samochodową, ale także bankomatem i biletomatem.

Zastosowanie wysokiej jakości skóry owczej oraz liczne perforacje po obu stronach powodują, że tego typu wyrób zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych.

mężczyzna trzymający smartphone'a w rękawiczkach

Do czego nosić rękawiczki uszyte ze skóry i wełny?

Sięgając po dodatek wykonany z wysokiej jakości materiałów, możesz mieć pewność, że będzie on nie tylko trwały, ale także doskonale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Zarówno damskie, jak i męskie rękawiczki skórzano-wełniane mogą stanowić idealny wybór do szykownych płaszczy, a także do kurtek w bardziej eleganckim wydaniu. Znakomicie nadają się nie tylko do pracy, ale także na spacer, uczelnię czy na zakupy. Jeśli sięgniesz po model w czarnym, ponadczasowym kolorze, wówczas z całą pewnością bez trudu dopasujesz go do większości zestawień.
Aby nie popełnić modowego faux-pas, pamiętaj, że nie należy zakładać rękawiczek stanowiących połączenie skóry i wełny do marynarek. To jeden z nielicznych strojów, do którego tego typu dodatek najzwyczajniej w świecie nie pasuje.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00