Spis treści:

  1. Jak zmniejszyć skórzane rękawiczki? Sprawdź i skorzystaj ze sprawdzonych metod

Skórzane rękawiczki stanowią nieodłączny element zimowej stylizacji. To szykowny, stylowy, ale przede wszystkim praktyczny dodatek, który nie tylko dodaje outfitom eleganckiego sznytu, ale zapewnia również komfort cieplny dłoniom w czasie zimnych dni. Rękawice ze skóry, jak żadne inne łączą te dwa walory. Dlatego też na skórzane dodatki chętnie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Elegancji skórzanym rękawiczkom trudno odmówić. Co więcej, odpowiednio dobrane posłużą przez kilka sezonów, dzięki czemu są doskonałą inwestycją. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup rękawiczek ze skóry, musisz wiedzieć, że kluczowe jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Skóra to naturalny materiał, który w trakcie użytkowania może się rozciągnąć. Dlatego też niezwykle ważne jest ich właściwe dopasowanie. Jeśli jednak skórzane rękawiczki z biegiem czasu uległy delikatnemu rozciągnięciu, nie musisz ich oddawać. Zastanawiasz się, jak skurczyć skórzane rękawiczki? Jakie są sposoby na zmniejszenie za dużych rękawic ze skóry? Bez obaw! Jeśli Twoje rękawiczki uległy rozciągnięciu w trakcie użytkowania, możesz wypróbować kilka sprawdzonych metod na przywrócenie im dawnego rozmiaru i dopasowania do dłoni. Sprawdź i korzystaj!

Jak zmniejszyć skórzane rękawiczki? Sprawdź i skorzystaj ze sprawdzonych metod

Właściwe dopasowanie skórzanych rękawiczek damskich i skórzanych rękawic męskich jest niezwykle ważne. Dzięki temu dodatek będzie nie tylko szykownie się prezentował, ale spełniał swoją funkcję ochrony przed zimnem. Niemniej jednak skóra jest naturalnym materiałem, podatnym na rozciąganie. Dlatego niekiedy nawet dobrze dobrane rękawiczki mogą się rozciągnąć, Za duże rękawiczki nie tylko mogą przeszkadzać w codziennym funkcjonowaniu, zsuwając się z dłoni, ale również słabiej pełnić swoją funkcję ochronną przed zimnem. Obkurczanie skórzanych rękawiczek nie jest prostym zadaniem, ale nie niemożliwym. Dlatego też chcąc przywrócić dawny rozmiar swoich ulubionych rękawic, warto wypróbować kilku sprawdzonych sposobów.W przypadku rozciągniętych rękawiczek z podszewką warto spróbować mocniej przyszyć gumkę na nadgarstku. W taki sposób co prawda nie zmniejszymy rozmiaru rękawiczek. Rękawice jednak nie będą się zsuwały z dłoni, a dodatkowo zimne powietrze nie będzie się pod nie dostawało. Inną metodą na zmniejszenie rozmiaru rękawiczek wykonanych ze skóry jest ich zamoczenie, a następnie wysuszenie. Skóra schnąc kurczy się, dzięki czemu istnieje duża szansa, że tym sposobem przywrócimy dawny rozmiar rozciągniętym rękawiczkom. Pamiętaj jednak, by suszyć rękawice ze skóry z dala od grzejników, a tym bardziej nie suszyć ich suszarką. Pozostaw rękawice do wyschnięcia w ciepłym miejscu, nie przyspieszając w żaden sposób procesu. Moczenie skórzanych rękawic może jednak zmienić nieco ich strukturę – akcesorium może stracić elastyczność i miękkość. Dlatego po zmniejszaniu rękawiczek w wodzie możesz je zaimpregnować oliwą z oliwek, która zmiękczy i przywróci im elastyczność.Posiadasz rękawiczki bez podszewki, które się rozciągnęły? Boisz się, że je uszkodzisz, próbując zmniejszyć lub nie chcesz naruszyć ich struktury? Odwróć rękawice ze skóry na lewą stronę i delikatnie wszyj bawełniane rękawiczki. Co prawda Twoje rękawice nie zmienią rozmiaru, ale zdecydowanie będą lepiej przylegać do dłoni dzięki zastosowanemu wypełnieniu. Rozciągnięte rękawiczki ze skóry możesz również oddać do profesjonalnego kaletnika, który pomoże w przywróceniu formy Twoich rękawic.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny/szary)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (czarny/winny)

259,00 
289,00 

Rękawiczki męskie

napoBOSS (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy)

239,00 

Jeżeli chcesz uniknąć problemu związanego z koniecznością skurczenia rękawic, pamiętaj o właściwym ich dopasowaniu do dłoni. O tym, jak mierzyć rękawiczki, dowiesz się na naszym blogu. Dzięki tej wiedzy unikniesz problemu za dużych rękawiczek. A może zdarzyło Ci się kupić za małe rękawice? Rozciąganie rękawiczek skórzanych jest możliwe, sprawdź, jak to zrobić nie niszcząc przy tym skóry. Okazuje się zatem, że zarówno kurczenie, jak i rozciąganie skórzanych rękawic jest możliwe. Dzięki sprawdzonym sposobom Twoje rękawiczki będą niezmiennie świetnie dopasowane i posłużą Ci przez wiele sezonów, zapewniając komfort i wygodę użytkowania.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00