Spis treści:

  1. Jak rozciągnąć rękawiczki ze skóry? Sprawdź, czy rozciąganie rękawic ze skóry jest możliwe
  2. Jak rozciągnąć rękawiczki skórzane? Sprawdź i ciesz się komfortem użytkowania

Skórzane rękawiczki to eleganckie i ekskluzywne akcesorium, które doskonale dopełnia stylizacje na różne okazje. Takie modele, choć stanowią modny i stylowy dodatek, pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. Podstawowym zadaniem skórzanych rękawic jest zapewnienie komfortu cieplnego podczas chłodnych dni i ochrony delikatnej skóry dłoni m.in. w trakcie uprawiania sportu. Z tego powodu skórzane rękawiczki powinny być odpowiednio dopasowane do dłoni, by gwarantować maksimum wygody. Często jednak zdarza się, że po zakupie skórzanych rękawiczek, ponowne ich założenie kończy się rozczarowaniem. Nierzadko okazuje się, że przymierzone rękawice są zbyt ciasne i po dłuższej chwili powodują nieprzyjemne uczucie dyskomfortu. Nie musisz się obawiać, skórzane rękawiczki możesz rozciągnąć domowymi sposobami. Jak? – o tym już za chwilę! W dalszej części artykułu przedstawimy kilka skutecznych sposobów na rozciągnięcie skórzanych rękawic. Pamiętaj, by w każdym przypadku zachować ostrożność, aby nie uszkodzić materiału.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (brązowy/żółty)

249,00 

Rękawiczki damskie

napoPELLE (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (brązowy)

289,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (szary)

109,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny/szary)

219,00 

Rękawiczki damskie

napoROSE (czarny/granatowy)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoREBEL (czarny)

239,00 

Jak rozciągnąć rękawiczki ze skóry? Sprawdź, czy rozciąganie rękawic ze skóry jest możliwe

Skórzane rękawiczki to ekskluzywny dodatek – niezwykle miękki i idealnie dopasowujący się do dłoni. Niekiedy jednak może się okazać, że zakupiony model jest zbyt ciasny. Warto wówczas przypomnieć sobie, że skóra to materiał, który jest dość elastyczny. Dlatego, zamiast oddawać lub wyrzucać zupełnie nową parę rękawic, warto spróbować sprawdzonych sposobów na ich rozciągnięcie. Zazwyczaj skórzane rękawiczki bez problemu można rozciągnąć nawet o jeden rozmiar. Odpowiednio przeprowadzony proces rozciągania skóry pozwoli na jej idealne dopasowanie do dłoni i zapobiegnie jej zniszczeniu. Dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się doskonale dopasowaną, nową parą rękawic skórzanych przez wiele sezonów i zadbać o komfort dłoni.

Jak rozciągnąć rękawiczki skórzane? Sprawdź i ciesz się komfortem użytkowania

Rozciąganie za małych rękawiczek skórzanych warto rozpocząć od sprawdzenia najmniej inwazyjnych sposobów. Dlatego też pierwszym krokiem powinno być rozciągnięcie ich na dłoniach. Skóra to elastyczny materiał, który w trakcie użytkowania powinien dopasować się do dłoni. Jeżeli jednak ten sposób okaże się nieskuteczny, a rękawice nadal nieprzyjemnie uciskają dłonie, powodując dyskomfort, nie ma powodu do obaw, pozostaje jeszcze kilka możliwości. Skuteczną metodą może okazać się zakup specjalnego specyfiku ułatwiającego rozciąganie, wystarczy spryskać rękawice od wewnętrznej strony i nałożyć na dłonie, by delikatnie się uciągnęły. W podobny sposób może zadziałać delikatne zwilżenie rękawiczek ze skóry wodą. O ile mycie, czy moczenie skóry jest niedozwolone, o tyle zwilżenie ich mokrą ściereczką lub ręcznikiem nie wyrządzi im większej krzywdy. Zwilżony materiał jest bardziej elastyczny, dlatego ułatwi rozciąganie. Rękawiczki skórzane należy owinąć w wilgotny ręcznik na 2-3 godziny. Po tym czasie należy nosić rękawiczki do ich całkowitego osuszenia. Niezwykle ważne jest jednak, by rozciągać skórę w trakcie schnięcia, wtedy bowiem ulega ona kurczeniu i zgrubieniu, a modelowanie w tym momencie przynosi najlepsze rezultaty. Aby kontynuować manipulację skóry, można wykorzystać jeszcze kilka, domowych metod, do których będzie potrzebny krem z dużą zawartością tłuszczu lub woda kolońska na bazie alkoholu. Tłusty krem delikatnie wpływa na strukturę naturalnego materiału, nie powodując jednocześnie jego uszkodzenia. Wystarczy obficie posmarować rękawice ze skóry kremem. Po czasie skóra się zmiękczy i stanie się bardziej elastyczna. Po delikatnym rozciąganiu usuń nadmiar kremu i gotowe. Co ciekawe, taki sposób nie dość, że skuteczny, dodatkowo doskonale impregnuje skórę. Innym sposobem jest wykorzystanie wody kolońskiej lub perfum. W tym celu należy delikatnie spryskać wewnętrzną stronę rękawic skórzanych i nałożyć je na dłonie do całkowitego wyschnięcia. Taka procedura może potrwać do pół godziny, ale warto wykazać się cierpliwością, próby przyspieszenia procesu mogą powodować uszkodzenie naturalnego materiału.

Idealnie dopasowane rękawiczki ze skóry to gwarancja najwyższego komfortu i wygody. Właściwie dobrane rękawice są szczególnie ważne podczas aktywności fizycznych. Dlatego wybierając rękawiczki na kajak, rękawice piłkarskie czy rękawiczki sportowe warto zwrócić szczególną uwagę na ich idealny dobór do dłoni, by dobrze spełniały swoją funkcję i podnosiły komfort podczas uprawiania sportu.

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00