Spis treści:

    1. Jak prawidłowo dobrać rękawiczki? Podpowiadamy!
    2. Jak zmierzyć rozmiar rękawiczek i jak je dobrać do dłoni?
    3. Jakie rękawiczki wybrać? – rozmiar w centymetrach a rozmiar w calach

Ubieramy je przede wszystkim po to, aby chroniły nasze ręce, ale mogą także stanowić efektowną ozdobę i dopełnienie całej stylizacji. Dobre rękawiczki są wykonywane ze skóry naturalnej, dzięki czemu mogą nam służyć przez kilka sezonów w niezmienionym stanie. Dlatego dobrze wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo wybrać ich rozmiar, aby idealnie leżały na dłoni. Zastanawiasz się, jak mierzyć rękawiczki? Jak sprawdzić rozmiar rękawic skórzanych i ze skóry ekologicznej? Jak zmierzyć dłoń do rękawic? Jak się mierzy rozmiar rękawiczek? Oto kilka praktycznych wskazówek, z którymi warto zapoznać się przed zakupem rękawiczek damskich lub męskich w naszym sklepie internetowym.

Jak prawidłowo dobrać rękawiczki? Podpowiadamy!

Rękawiczki skórzane czy ze skóry ekologicznej, które oferuje sklep internetowy napogloves.com, są dostępne w kilku różnych rozmiarach, oznaczonych literami – XS, S, M, L, XL. Oznaczenie to dotyczy zarówno rękawiczek dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Można wybierać spośród dobrych rękawiczek z podszewką lub bez podszewki (nieocieplonych), dobierając odpowiedni rozmiar w zależności od szerokości dłoni. Pomiar w celu znalezienia odpowiedniego rozmiaru należy wykonać na wyprostowanej, rozluźnionej ręce, mierząc szerokość (obwód) dłoni mocno opinającą miarą. Metoda ta jest bardzo prosta i skuteczna – dzięki niej można w szybki sposób dopasować właściwy rozmiar ekskluzywnych rękawiczek zimowych lub samochodowych. Jeżeli wielkość Twojej dłoni znajduje się pomiędzy dwoma różnymi rozmiarami, sugerujemy, aby wybrać rękawiczki ze skóry naturalnej w rozmiarze mniejszym, natomiast rękawice ze skóry ekologicznej w większym. Skóra naturalna to materiał, który w trakcie użytkowania się rozciąga, dlatego po kilku założeniach rękawiczki powinny dopasować się do dłoni. Z kolei rękawice ze skóry ekologicznej są nieco sztywniejsze, dlatego najlepiej wybrać odrobinę większe, by nie sprawiały dyskomfortu w trakcie noszenia. Wszystkie nasze wyroby są produkowane wyłącznie z najwyższej jakości skóry naturalnej, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kształtu dłoni.

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (granatowy)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoPELLE (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (brązowy)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoSUEDE (czarny)

289,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH WMN (szary)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoPIN eco (czarny)

129,00 

Jak zmierzyć rozmiar rękawiczek i jak je dobrać do dłoni?

Planując kupno nowej pary rękawiczek, musisz nie tylko znaleźć model, który będzie Ci odpowiadał stylistycznie, ale również będzie idealnie dopasowany rozmiarem. Jak zatem zmierzyć rękawiczki? Podstawowym kryterium doboru rękawiczek jest obwód dłoni, dlatego też to wielkość kluczowa, by dobrać idealne rękawiczki. Jak zmierzyć obwód? Rozluźnij rękę i zmierz ją na wysokości kostek – to najszersza część dłoni. Pamiętaj, by przy tym pomiarze nie uwzględniać kciuka. Równie ważne jest także zmierzenie długości palców. Aby uzyskać długość palców, zmierz środkowy palec od jego nasady. To niezwykle istotny wymiar. Dlaczego? Jeśli palce rękawiczek okażą się za długie lub za krótkie, komfort noszenia będzie znacznie gorszy. Po wymierzeniu szerokości dłoni i długości palca, zmierz także długość samej rękawiczki względem długości Twojej dłoni, by nie okazało się, że jest zbyt krótka. Dzięki tym trzem wymiarom bez większego trudu dobierzesz idealne rękawiczki, a to z kolei warunek wygody i odpowiedniej izolacji od chłodu oraz precyzji ruchów dłoni.

Jakie rękawiczki wybrać? – rozmiar w centymetrach a rozmiar w calach

Rozmiary naszych rękawiczek skórzanych są podawane literowymi oznaczeniami, które odpowiadają szerokości dłoni w centymetrach lub calach. Chcąc przeliczyć rozmiar w centymetrach na rozmiar w calach, lub sprawdzić, jaka szerokość dłoni odpowiada jakim rozmiarom rękawiczek napo gloves, można skorzystać z poniższej tabeli:

Męskie rękawiczki

Rozmiar rękawiczek napo glovesCaleCentymetry
S8-8,520-21,5
M8,5-921,5-23
L9-9,523-24
XL9,5-1024-25,5

Damskie rękawiczki

Rozmiar rękawiczek napo glovesCaleCentymetry
XS6,5-716,5-18
S7-7,518-19
M7,5-819-20
L8-8,520-22

W przypadku, gdy zakupione ekskluzywne rękawiczki zimowe lub samochodowe okażą się zbyt małe lub za duże, można je zwrócić w ciągu 30 dni. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – oferujemy rękawiczki damskie i męskie, w różnych rozmiarach. Idealne dopasowanie jest kluczowe dla komfortu noszenia rękawic, jednak jeśli chcesz, aby rękawiczki posłużyły Ci przez dłuższy czas istotne jest ich czyszczenie. Zastanawiasz się, jak czyścić skórzane rękawiczki? A może chcesz wiedzieć co to są dotykowe rękawice, albo jakie rękawiczki do samochodu wybrać? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź na naszym blogu – zapraszamy!

Rękawiczki męskie

napoDRIVE (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoWOOL (czarny)

219,00 

Rękawiczki sportowe

napoTECH (czarny)

109,00 

Rękawiczki damskie

napoCLASSIC (czarny)

239,00 

Rękawiczki męskie

napoSPORT (czarny)

249,00 

Rękawiczki męskie

napoMODERN (czarny)

259,00 

Rękawiczki damskie

napoSTUD (czarny)

259,00 

Rękawiczki męskie

napoMEN (czarny)

259,00